Riigi Kinnisvara: Tartus avati Riigikohtu renoveeritud ajaooline hoone

Riigi Kinnisvara / RKAS2019. aasta jaanuarist kuni selle aasta veebruarini kestnud hoone renoveerimistööde järel kolisi riigikohtunikud hoonesse taas sisse juba tänavu märtsis, kuid koroonaviiruse leviku tõttu siis pidulikku avamist pidada ei saanud. Riigikohtu maja pidulikul avamisel osalevad sõnavõttudega riigikohtu esimees Villu Kõve, president Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas ja AS-i Tartu Ehitus esindaja.

Lisaks traditsioonilistele kõnedele ja lindilõikamisele toimuvad riigikohtu hoonet kaunistava Justitia skulptuuri ja endise riigikohtu esimehe maali ametliku avamised. Maja olulisemaid ruume ja salajasemaid soppe tutvustatakse selleks puhuks lavastatud etendus-ekskursioonidel. Nendesse on põimitud ruumide iseloomust, maja ajaloost ning siinsetest inimestest inspireeritud teatraliseeritud etüüdid.

Riigikohtu hoone renoveerimistööde käigus ehitati välja ventilatsiooni- ja jahutussüsteem. Samuti ühendati hoone kaugküttega – seni küttis maja elekter. Lisaks ühendati Riigikohtu kaks maja aatriumi kaudu üheks tervikuks. Turvalisuse paremaks tagamiseks loodi ka erineva tasemega liikumistsoonid. Liikumisteed tehti ligipääsetavaks, sealhulgas ehitati liftid. Ehitustööde tulemusena muutus hoone peasissekäigu asukoht – hoone peasissekäik asub nüüd Kuradisilla poolses otsas. Muinsuskaitse reeglitega kooskõlas sai värske ilme nii riigikohtu hoone välisfassaad kui ka siseviimistlus. Hoone sai uue katuse, põrandad, aknad ja uksed ning välisvalgustuse.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!