Rotermanni kvartal saab detailplaneeringu

kavatseb kehtestada homsel istungil Rotermanni kvartalis asuva -ala detailplaneeringu. “Selle detailplaneeringu kehtestamine annab lootust, et see reisisadama ja vanalinna naabruses asuv räämas maa-ala saab lõpuks ometi esindusiku ilme,” ütles abilinnapea Ülle Rajasalu.

Hobujaama tn 9, 11, 13, 15, 17 ja 19 kinnistute detailplaneeringuga on kavandatud 2,4 hektari suurusele, Coca-Cola Plaza ja Ahtri tänava vahelisele -alale ärihooned, äripindadega mitme korteriga elamud, maa-alused parklad ning jalakäijate tänavad ja linnapark. Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis asuval miljööväärtuslikul alal asuvaist hooneist enamik on kaitse all ning need tuleb säilitada ja renoveerida. Alale on kavandatud kahe- kuni seitsmekorruseline hoonestus ning hoonetevahelisele alale väikevormide ja haljastusega linnapark ja jalakäijate tänav.

Detailplaneeringu koostas Hobujaama tn 11 kinnistu omaniku AS Rottermanni Kvartal tellimusel aktsiaselts EA RENG. on olnud avalikul väljapanekul. Kirjalikke proteste ega ettepanekuid planeeringu muutmiseks avaliku väljapaneku kestel ei esitatud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC