Sadamaalale rajatakse linnaosi ühendav kergliiklustee

TallinnEsmaspäeval, 16. augustil algavad ehitustööd Tallinna sadamaala kergliiklustee rajamiseks. Projekti käigus valmib ligikaudu 1,36 kilomeetri pikkune lõik Reidi teest Kalaranna tänavani.

Abilinnapea märkis, et uue kergliiklustee rajamine on oluline samm ühtse võrgustiku loomiseks kesklinnas. „Uus tee ühendab omavahel nii Põhja-Tallinna, Kesklinna kui ka Pirita jalgrattateed. Tee hakkab kulgema üle Tallinna sadama territooriumil valmimiva kergliiklussilla ning võimaldab kokkuvõtteks katkematut promenaadi alates Pirita muulist kuni Noblessnerini,“ rääkis Novikov ning lisas, et kergliiklejad saavad sellega ühtlasi ligipääsu sadama alale ning võimaluse minna vajadusel liinilaevadele.

Ehitustööde käigus eraldatakse tänavaruum jalakäijatele ja kergliiklejatele Sadama tänaval ning Lootsi tänaval. Ehitatakse või rekonstrueeritakse veel tänavavalgustust, tõstetakse ümber tehnovõrke, taastatakse teekatteid, tehakse maastikukujundustöid, rajatakse haljastus ja paigaldatakse liikluskorraldusvahendeid.

Kergliiklustee valmimistähtaeg on detsember 2021. Tööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning teostaja AS Nord. Tööde lepinguline on 1,6 miljonit eurot.

Ehitustööde perioodil palutakse liiklejatel järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest