Savisaar: Maakri kvartalist on saanud pealinna ärikeskus

TallinnMaakri kvartali kõrghooned täiendavad ja ilmestavad Tallinna kuulsat „kilukarbi“ siluetti, ütles linnapea Edgar Savisaar uuele kõrghoonele nurgakivi panekul.

Savisaar soovis Tartu maantee ja Pronksi tänava nurgale rajatava Novira Plaza esindajatele edu ja jaksu uue maja valmisehitamiseks.

„Sellest südalinna piirkonnast on saanud Euroopa pealinnale sobilik city, mis on andnud suure panuse Tallinna linnapanoraamile, Eesti äritegevuse keskus – siia kerkinud moodsatesse kõrghoonetesse on end sisse seadnud pealinna mainekaimad hotellid, pangad ning advokaadi- ja notaribürood,“ ütles Savisaar. „Täna loome me arhitektuuri ja linnaruumi homsetele põlvedele“ rõhutas Savisaar. „Me soovime, et see paigutuks väärikale kohale Tallinna ajaloos.“

Savisaar rõhutas, et erinevalt paljude teiste linnade äripiirkondadest ei muutu Tallinna city pärast tööpäeva lõppu tühjaks. „Siinsed jalakäijatele mõeldud alad, arvukad kauplused, restoranid ja meelelahutusasutused ning korterid on muutnud selle piirkonna ka hinnatud elukeskkonnaks.“

Savisaar lisas, et nüüd räägitakse ka teisel pool Soome lahte kõrghoonete ehitamisest Helsingisse ja selle lähipiirkondadesse. „Kuigi meie Soome kolleegid olid ettevaatlikud ja isegi taunivad kui kuulsid, et Tallinnas koostatakse teemaplaneeringut kõrghoonete piirkondade määramiseks,“ meenutas linnapea.

Linnapea sõnul on Tallinnal põhjust olla uhke, et pika ajalooga linnas on säilinud kihistusi erinevatest ajastustest. „Meil on keskaegse tänavavõrgustikuga vanalinn, miljööväärtuslikud puitasumid ning vaimustavad funktsionalismi ja juugendi näited,“ ütles Savisaar. „Tallinn on olnud läbi ajaloo edasipüüdlik – kui ehitati Oleviste kirikut, oli see maailma kõrgeim sakraalehitis. Kui ehitati vesilennukite angaare, siis ei olnud varem kavandatud nii suure silde katmiseks nii õhukest betoonkoorikut. Kui ehitati laululava, siis leidsid arhitektid ja insenerid lahenduse, kuidas sedavõrd mastaapne rajatis panna näiliselt sulgkergena graatsiliselt mõjuma. See edasipüüdlikkus ei ole kuhugi kadunud ka tänapäeval.“

Tartu maantee ja Pronksi tänava nurgale kerkib 15-korruseline, valdavalt büroopindadest koosnev Novira Plaza, hoone valmib 2016. aasta suveks. Novira Plaza pakub ainulaadset võimalust saada Tallinna ärikvartalis asuva büroopinna omanikuks. Kõrghoone esimesele korrusele tuleb avarate vitriinakendega esinduslik kaubanduspind väljapääsuga Tartu maanteele. Hoone alla rajatakse kahekorruseline parkla. Katusekorrusele on kavandatud kolm Tallinnas unikaalset penthouse-tüüpi 91-155 ruutmeetrist luksuskorterit, 13. ja 14. korrusel on kummalgi viis 51-91 ruutmeetri suurust elupinda.

Novira Plaza välisviimistluses kasutatakse peamiselt klaasi ning vähesel määral ka tsingitud plekki. Kogu hoone välisfassaadi kaunistab efektne LED-valgustuslahendus. Hoone arhitektideks on Malle Laan, Kalle Vellevoog ja Andrus Andrejev, sisearhitektuurilise lahenduse tegi Tiiu Truus. Novira Plaza ehitab ehitusfirma Bauschmidt. Lisainformatiooni Novira Plaza kohta saab veebileheküljelt www.noviraplaza.ee.

Novira Capital on rahvusvahelisel kapitalil baseeruv ettevõte, mis tegeleb suuremahuliste kinnisvaraprojektide finantseerimise ja arendamisega Tallinnas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC