Savisaar: Tallinna tuleb oma Manhattan

Ettevõtluspäeva raames toimunud linna arengufoorumil märkis Tallinna linnapea Edgar Savisaar oma ettekandes, et Tallinna kesklinna uuenemine ja arenemine on lähiaastate küsimus, mitte aastakümnete küsimus.

“Tallinna kesklinna muutub lähima paari aasta jooksul rohkem kui viimaste aastakümnetega kokku,” rääkis Savisaar. “Tallinna Manhattan – see võiks olla piirkond Stockmannist Viru Keskuseni – mis võiks kujuneda meie kõrghoonete piirkonnaks. Tallinna niiöelda Manhattani kujunemine lähima paari aasta jooksul on täiesti reaalne. Miks ei võiks Euroopa kõrgeim hoone asuda just Tallinnas?” Linna välisilmet ja arengut silmas pidades, märkis linnapea näiteks Tivoli rajamist, Sakala keskuse ja mere-äärse piirkonna välja arendamist.

“Tallinna linn tegelikult kasvab, kui vaadata kasvõi Helsingit või teisi naaberlinnu. See on lühiajaline tendents, et liigutakse Tallinna lähiümbrusesse elama,” ütles linnapea. “See on vaid ajaküsimus, millal inimesed tahavad Tallinna tagasi elama tulla.” Tallinna kaugemast tulevikust rääkides ütles linnapea, et linnade ja nende lähiregioonide osatähtsus hakkab kasvama. “Kindlasti saab üheks võtmeküsimuseks kaugemas tulevikus Tallinna-Helsingi lähenemine ehk kaksiklinna teke. Sellise
kaksiklinna teke on paratamatu,” lausus Savisaar. “Eesmärgiks oleks ühise identiteedi loomine ja arendamine Euroopas ehk ühine ekspansioon Tallinn-Helsingi, miks mitte ka Peterburiga.”

Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo sõnul peaksid nii linn kui arendajad olema julgemad, et saaks senisest rohkem välja arendada kesklinna ja ka äärelinnu. Ühtlasi peaks abilinnapea hinnangul tööstus ehk tööstusettevõtted tulevikus linnast väljapoole minema. “Ma usun, et Tallinnal on olemas kõik eeldused saada üheks atraktiivsemaks Skandinaavia ja Euroopa linnaks,” ütles Aaviksoo.

Ettevõtluspäeva raames toimunud linna arengufoorumil arutasid linnajuhid, ettevõtete tippjuhid ja erialaliitude esindajad linna detailplaneeringu, uue ehitusmääruse, kõrghoonete, liiklussõlmede ja uute teede ehitamisega seotud teemadel.

Diskussioonis osalesid linnapea Edgar Savisaar, abilinnapead Toomas Vitsut ja Peep Aaviksoo, SAPA juhataja Igor Volkov ja ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste.

Diskussiooni juhtis Ainar Ruussaar.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul soovis linn sellega kaasata enam ettevõtjaid Tallinna arengu planeerimisse. “On oluline, et tekiks laiapõhjaline diskussioon valdkondades, mis mõjutavad üheaegselt nii ettevõtjaid kui ka linna,” märkis Vitsut.

Tallinna linn korraldab täna, 23. septembril esmakordselt ettevõtluspäeva “Ole ettevõtlik!”. Ettevõtluspäeva eesmärgiks on teadvustada väikeettevõtluse rolli linna arengus, tutvustada ettevõtlusega seotud võimalusi ning Tallinna toetusmeetmeid väikeettevõtete loomisel ja arendamisel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika