Selgunud on 4. trammiliini rekonstrueerimise riigihanke võitja

Tallinna Linnatranspordi AS-i riigihanke komisjon tunnistas 2. jaanuaril riigihanke nr 146293 „Trammiliini nr 4 taristu projekteerimine ja rekonstrueerimine“ edukaks pakkujaks ühispakkujate AS Merko Ehitus Eesti, KMG Inseneriehituse AS ning Ratatek OY pakkumuse maksumusega 26 040 071,72 eurot.

23. detsembril avas riigihanke komisjon 4.trammiliini taristu projekteerimise ja rekonstrueerimise riigihankele tähtaegselt laekunud pakkumused. Seejärel kontrollis komisjon pakkujate vastavust kvalifitseerimistingimustele, nende poolt esitatud pakkumiste vastavust hanketeates ja hankedokumentides toodud nõuetele ning võrdles ja hindas laekunud pakkumusi.

„Konkurents oli tihe, pakkumustes osalesid pea kõik suuremad Eesti ehitusettevõtted, pakkumiste koostamisel on spetsialiste kaasatud ka Saksamaalt, Leedust, Lätist, Soomest, Tšehhist ja Poolast,“ ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Enno Tamm.

Avalikule hankele esitati kokku neli pakkumust:

  • firmalt AS Nordecon;
  • ühispakkujatelt Leonhard Weiss RTE AS, Leonhard Weiss GmbH & Co. KG ja Lemminkäinen Eesti AS;
  • ühispakkujatelt AS Teede REV-2 ja AB Kauno Tiltai;
  • ühispakkujatelt AS Merko Ehitus Eesti, KMG Inseneriehituse AS ning Ratatek OY.

Kõik neli pakkujat kvalifitseerusid hankele ja esitatud pakkumuste maksumus jäi vahemikku 26-29 miljonit eurot. Pakkumuste hindamiskriteeriumiks oli madalaim hind. Riigihanke komisjon tunnistas edukaks pakkujaks ühispakkujate AS Merko Ehitus Eesti, KMG Inseneriehituse AS ning Ratatek OY pakkumuse maksumusega 26 040 071,72 eurot.

Riigihanke tulemusena sõlmitava lepingu raames teostatakse tähtsamate töödena trammiliini nr 4 trammiteede ning Pärnu mnt depooteede rekonstrueerimine koos teede betoonalusele viimisega, vahetatakse välja kontaktvõrk Tondilt Ülemistele ja Kadriorgu ning uuendatakse kuus veoalajaama. Peale selle rajatakse trammitee pikendus Peterburi tee 2 kinnistule, kuhu ehitatakse ka trammide tagasipöördering. Enne ehitustööde algust koostatakse sama lepingu raames tööprojekt. Rekonstrueerimistööd on eelduseks 16 uue, Hispaania firmas CAF toodetava trammi kasutuselevõtuks liinidel 3 ja 4. Kõik tööd teostatakse 2014. ja 2015. aasta jooksul.

Hankeleping sõlmitakse vastavalt riigihangete seadusele mitte enne 14 päeva möödumist alates edukaks tunnistamise otsuse teatavakstegemisest pakkujatele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC