Selgus Eesti parim puitehitis 2003-2004

Tänavu toimus teist korda arhitektuurikonkurss “ parim puitehitis”, mille korraldas Eesti Metsatööstuse Liit koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Kultuurkapitaliga. Konkursi eesmärgiks oli välja selgitada parim, mille arhitektid on suutnud puidust luua.

Üha enam kummutavad meie andekamad arhitektid väidet puidust kui hädapärasest materjalist karkassi ehitamisel. Järjest julgemalt hakkab kõlama sõnum, et puit ei sea piire, olles kõige paljulubavam ehitusmaterjal, milles arhitektil on võimalik oma ideid realiseerida. Uudishimulikel tasub vaadata ka eelmisel aastal sõelale jäänud hooneid (http://www.puuinfo.ee/).

Päris kindlasti ei ole 2004 ilusate puitehitiste suhtes vaesem kui eelnenu.

Konkursi võitjad kuulutakse välja 9. detsembril toimuval pidulikul tseremoonial Tallinna Lennujaama vastrenoveeritud vanas hoones ning jõuavad laiema avalikkuse ette samal õhtul. Pidulik tseremoonia algab kell 19.00.

Lisaks tulemuste väljakuulutamisele saavad kutsutud osa põnevast vaatemängust, mis näitab, et ka kõrgmoodi saab luua puidust. Sel puhul esitlevad noored moeloojad Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre spetsiaalselt selle ürituse tarvis valminud kollektsiooni “Wood-Couture”, mis demonstreerib ideed, et puit ei sea piire.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC