Spekulandid põgenevad uppuvalt laevalt

Suur kinnisvaraarendaja YIT on hädas tuttuue seitsmekorruselise kortermajaga Tallinna kesklinnas Suur-Ameerika tänaval, mida müüakse reklaamlausega “kodu kohe kätte”.

panid seal kortereid kinni, kuid ütlesid tänavu kevadel järjest lepinguid üles, kirjutas Eesti Ekspress. Nad jätsid isegi juba sissemakstud kümme protsenti korterite hinnast arendajale. Sõltuvalt korteri suurusest kaotasid hangeldajad ainuüksi ühest broneeringust loobumisega 100 000-250 000 krooni.

pelgasid, et nad kaotavad veel rohkem, kui võtavad pangalaenu ja ostavad korterid välja ning turul algab hindade kukkumine.

Müügimees Kristo Sepp tunnistas juba vahetult pärast jaanipäeva Ekspressile, et mõned võlaõiguslikud lepingud on tõesti katkestatud ja raha arendajale jäänud.

“Need ei ole endale kodu otsijad, kes pärast käsiraha maksmist jätavad korteri välja ostmata,” selgitab nüüd YITi müügijuht Tõnu Toompark. “See ei ole olnud emotsionaalne otsus, siin on külmalt kaalutud plusse ja miinuseid ning otsustatud jätta välja ostmata.”

Artikli autor on Kaisa Tahlfeld. Artikkel on avaldatud 12.07.2007 väljaandes Äripäev –

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC