Statistika: Eluruumide ehitus

2009. a. I kvartalis sai Eestis kasutusloa 593 uut eluruumi kogupinnaga 60 700m2. See on eluruumide arvu osas kolm korda vähem kui aasta tagasi.

Keskmise uue eluruumi pindala on tõusnud 102 ruutmeetrini, mis viitab asjaolule, et kasutuslubasid on väljastatud peamiselt eramutele, rida- ja paarisimajadele ehk eluruumidele, mille pindala on keskmisest märksa suurem.

väljastati käesoleva aasta esimeses kvartalis 326 eluruumile pindalaga kokku 48 900m2. Siingi on näha sama trendi, kus langus aastataguse ajaga on ligilähedaselt kolmekordne ning keskmised pindalad suurenevad. Keskmise ehitusloa saanud eluruumi pindala oli 2009. a. I kvartalis 150m2.

Vaatamata kalendrist vastuvaatavale mai kuule valitseb kinnisvaraturul jäine polaaröö. See tähendab, et spekulatiivset arendustegevust (kinnisvaraarendus ilma kindlat klienti omamata) turul ei ole – arendatakse-ehitatakse vaid omatarbeks. Tulenevalt majanduse ja tarbijate ebakindlusest võib arvata, et ehitus- ja kasutuslubade arv jätkab langemist seni juba katastroofiliselt madalalt tasemelt veelgi allapoole.

Vaatamata sellele, et lisaks uusehitusele parandab eluruumide kvaliteeti ka ning remont võib siiski väita, et oleme tasemel, kus elamispindade parendusse suunatud ressursid ei kata ära eluruumide fondi amortisatsiooni.

Valminud eluruumide arv ja pind

Valminud eluruumide arv ja pind

Keskmise uue eluruumi pind, m2, kvartalite lõikes

Keskmise uue eluruumi pind, m2, kvartalite lõikes

Kasutusloa saanud eluruumide arv ja pind

Kasutusloa saanud eluruumide arv ja pind

Kasutusloa saanud eluruumi pind, m2

Kasutusloa saanud eluruumi pind, m2

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC