Elamispindade pakkumishind tipust kolmaniku võrra all (1)

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on sirgjoonelise liikumise tulemusena langenud 71,7 punkti tasemele. See on veerandi võrra ehk täpsemalt 25,6% madalamal kui aasta tagasi. Absoluutnumbrites on keskmine elamispinna pakkumishind langenud aastaga 19 830 kroonilt 14 750 kroonini.

Võrreldes tippajaga aprillis 2007. aastal on portaali KV.EE pakkumishinnad langenud toonase 22 300 krooni tasemelt kolmandiku võrra ehk 7550 krooni võrra. Paraku peab tõdema, et pakkumishindade langus on aeglustumise asemel pigem kiirenemas.

Eeltoodud numbrite baasilt on kahe aasta tagune 1,5 miljonit krooni maksnud 2- või 3-toaline korter tänaseks odavnenud pakkumishindades 500 000 krooni võrra ja täna pakutakse sellist korterit 1 miljoni krooni eest.

Tipphindade ajast on möödas ümmargune 25 kuud ehk näites toodud korter on langenud keskmiselt 20 000 krooni võrra kuus. Samuti võib öelda, et täna saab võrreldes kahe aasta taguse tipphindade ajaga ühe või koguni kahe toa võrra suurema korteri ning parkimiskoha veel pealekauba.

Pakkumishindade langus hakkab eeldatavalt kiirenema, sest reaalsed tehinguhinnad on vaatamata mõningasele tehingute arvu ajutisele tõusule siiski endiselt langemas. Nii tuleb öelda, et maikuised Eesti keskmised korteriomanditehingute hinnad on 25/05 olemasolevale osalisele statistikale tuginedes kahe aasta tagustest tipphindadest langenud 50% võrra ehk 19 330 kroonilt 9740 kroonile.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

One comment on “Elamispindade pakkumishind tipust kolmaniku võrra all

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

2 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine