Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu suurenes eelmisel aastal 12%

Statistikaamet / Statistics EstoniaStatistikaameti esialgsetel andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2021. aastal kokku 8,9 miljardit eurot. Võrreldes 2020. aastaga suurenes müügitulu püsivhindades 12%.

Statistikaameti analüütik ütles, et müügitulu suurenes möödunud aastal nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. „Enim ehk 17% suurenes müügitulu tööstuskaupade kauplustes, mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes oli kasv 14% ning toidukauplustes 4%,“ täpsustas Pihlak.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli eelmise aasta detsembris 903 miljonit eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 13% enam.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu võrreldes 2020. aasta detsembriga 16%. Kõige rohkem ehk 26% suurenes müügitulu tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes. Keskmisest enam ehk 22% suurenes müügitulu muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 21% kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes detsembris 2020. aasta sama kuuga võrreldes 4% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 31%.

Novembriga võrreldes suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu detsembris 12%, mis oli tavapärane, kuna detsembris toimuvad jõulude ja aastavahetuse suurmüügid.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest