Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvu mõjutasid jaanuaris enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted

Statistikaamet / Statistics EstoniaStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 730 miljonit eurot. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 8%.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. Müügitulu kasvu mõjutasid enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted, kus müük kasvas 2021. aasta jaanuariga võrreldes 29%. „Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu kasv andis pea poole kogu jaekaubandusettevõtete müügitulu juurdekasvust,“ lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 7%. Müük suurenes kõigil tegevusaladel. Kõige rohkem ehk 21% suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil. Keskmisest enam ehk 18% suurenes müügitulu veel apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes ning 9% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 1%.

Detsembriga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu jaanuaris 20%. Tegemist oli tavapärase langusega, mis järgneb jõulude ja aastavahetuse suurmüükidele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük eelmise kuuga võrreldes samaks.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?