Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtete müük kasvas septembris jõudsalt

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 791 miljonit eurot. Müügitulu kasvas eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 17%.

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõdes, et kui augustis kasvas müügitulu eelmise aasta sama ajaga võrreldes 9%, siis septembris kasv kiirenes. „Müügitulu kasvu mõjutasid septembris enim tööstuskaupade kauplused, kus müügitulu kasvas 2020. aasta sama kuuga võrreldes 28%,“ lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest kasvas müügitulu kõige rohkem ehk 49% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 35% suurenes müügitulu veel ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas aastaga 6% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevatel ettevõtetel 7%.

Augustiga võrreldes kasvas jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 3%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 6%.

Selle aasta esimese üheksa kuuga kasvas jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11%.

Statistika aluseks on maksu- ja tolliameti käibedeklaratsiooni andmed. Statistikatööd „Kaubandusettevõtete kuu majandusnäitajad“ teeb statistikaamet majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC