Rahandusministeerium: Kavandatav raudtee suunab tulevikus kaubaveod ümber Tallinna

RahandusministeeriumRiigihalduse minister tutvustas eilsel valitsusnõupidamisel Tallinna ringraudtee riigi eriplaneeringu koostamise algatamise analüüsi ja ettepanekuid. Plaani kohaselt suunatakse tulevikus uue raudteetrassi kaudu Tallinna kesklinnast ja Ülemiste rahvusvahelisest Rail Baltica reisiterminalist ümber Paldiski poole liikuvad kaubaveod ning täiendust saab sellesuunaline ühistranspordiühendus.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul on kavandatava ehitise otstarve avalik raudtee, mis tähendab, et see ei teeninda mitte ainult kaubavoogusid, vaid võimaldab teenindada ka reisijaid. „Ringraudtee avardab Harjumaa inimeste liikumisvõimalusi, kuna sellega tekib uus ühistranspordiühendus Lagedi-Ülemiste-Paldiski liinil,“ selgitas minister. „Samuti soodustab ringraudtee igakülgselt Tapa-Tallinna-Paldiski suunalist liikumist.“

Ringraudtee riigi eriplaneeringu ja eelprojekti eeldatav maksumus on 3 375 000 eurot ning selle rajamise vajadust näevad nii Harjumaa Omavalitsuste Liit, kohalikud omavalitsused kui ka ettevõtjad. „Põhiosa maksumusest rahastatakse riigieelarvest, ent lisaks riigile ja omavalitustasandile on selle olulise projekti vastu huvi üles näidanud mitmed erasektori transpordi, logistika ning teiste valdkondade ettevõtted,“ sõnas rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets. „Rahastamise osas veel läbirääkimised käivad ja täpsed huvitatud osapoolte panused peaksid selguma käesoleva aasta lõpuks,“ lisas Tõemets.

Tallinna ringraudtee võimalikud perspektiivsete koridoride variandid on kajastatud Harju maakonnaplaneeringus 2030+, uue eriplaneeringuga otsitakse trassile sobivaim lahendus. Kogu protsessi läbiviimine planeeringust projekteerimiseni kestab orienteeruvalt seitse aastat (2022-2028).

Ringraudtee riigi eriplaneeringu koostamise analüüsi ja ettepanekute tegemine on ette nähtud Vabariigi Valitsuse 2021. aasta tööplaanis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika