Statistikaamet: Jaekaubandusettevõtetel läks oktoobris paremini kui eelmisel aastal

StatistikaametStatistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu oktoobris 665 miljonit eurot. Võrreldes eelmise aasta sama kuuga suurenes müügitulu püsivhindades 6%.

Statistikaameti juhtivanalüütiku  sõnul suurenes oktoobris müügitulu nii mootorikütuse jaemüügi ettevõtetes kui ka toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes. „Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas neist kolmest enim ehk 7%. Müük suurenes kõigil tegevusaladel, v.a muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajades),“ lisas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu kõige rohkem ehk 13% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga. Müügitulu suurenes veel 11% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 8% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 6% kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi (kioskites, turgudel, otsemüügil), 3% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 1% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta oktoobriga võrreldes 5% ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu 6%.

Septembriga võrreldes suurenes oktoobris jaekaubandusettevõtete müügitulu 4%. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli kasv 1%.

Selle aasta esimese kümne kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3%.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest