Statistikaamet: Tootjahinnaindeks jätkas juulis tõusu

Eesti StatistikaTööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli 2019. aasta juulis võrreldes juuniga 0,1% ja võrreldes eelmise aasta juuliga -0,2%.

Tootjahinnaindeksit mõjutas juulis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnatõus elektrienergia tootmises, samuti hinnalangus kemikaalide ja keemiatoodete tootmises, puidutöötlemises ja puittoodete tootmises.

Eelmise aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning elektroonikaseadmete tootmises. Samuti hinnatõus mäetööstuses ja toiduainete tootmises.

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus tegevusala järgi, juuli 2019
Tegevusala EMTAK 2008 järgi Juuni 2019 – juuli 2019, % Juuli 2018 – juuli 2019, %
KOKKU 0,1 -0,2
Töötlev tööstus -0,4 0,0
Mäetööstus 1,5 6,5
Elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamine 6,6 -7,2
Veevarustus; kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus 0,9 0,9

Ekspordihinnaindeks tõusis juulis võrreldes juuniga 0,3% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,2%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste, nahast toodete ja jalatsite hind, samal ajal langes toormetsa, põllumajandussaaduste ning keemiatoodete hind.

Impordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,2% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,3%.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam nahast toodete ja jalatsite, põllumajandussaaduste ning toormetsa hind, samal ajal tõusis elektrienergia, mööbli ning elektroonikaseadmete hind.

Statistika aluseks on küsimustikud „Tootjahind“, „Ekspordihind“ ja „Impordihind“, mille esitamise tähtaeg oli 06.08.2019. Statistikaamet avaldas tootjahinnaindeksite kuu kokkuvõtte 9 tööpäevaga. Statistikatööde „Tööstustoodangu tootjahinnaindeks“, „Ekspordihinnaindeks“ ja „Impordihinnaindeks“ avaliku huvi peamine esindaja on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kelle tellimusel Statistikaamet nende statistikatööde tegemiseks andmeid kogub ja analüüsib.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC