Swedbank: Eluaseme kinnisvaraturu väljavaated

IllustratsioonMaris Lauri, Swedbank’i vanemanalüütik on koostanud analüüsi “Eluaseme kinnisvaraturu väljavaated”, mis on avaldatrud Swedbank’i blogis.

Eesti kinnisvaraturul on märgata elavnemist, kuid see ei tähenda kiiret ja tugevat tõusu lähiaastail. Vaatamata suurele vajadusele jääb kasv lähiaastail mõõdukaks. Kõige suuremaks tõkkeks kinnisvaraturu aktiviseerumisele on mõõdukaks jääv nõudlus, mida piiravad lähimate aastate jooksul tagasihoidlikud sissetulekud, kõrge võlakoormus ning ettevaatlikkus laenu võtmisel ja andmisel.

Kuigi demograafilistest arengutest tulenevalt võib 5-7 aasta pärast oodata palga ja sissetulekute kasvu kiirenemist, jääb ka siis nõudlust pidurdama endiselt kõrgena püsiv võlakoormus ja ettevaatlikkus.

Nõudluse ja pakkumise struktuursete ebakõlade tõttu on tulevikus kinnisvaraturul oodata ebaühtlast arengut, mida iseloomustavad vastandlikud aktiivsus- ja hinnatrendid ning tagasilöökide võimalused olenevalt kinnisvara tüübist. Pikaajaliselt on oluline tähelepanu pöörata üürituru arendamisele, et tagada ka keskmise ja keskmisest madalamate sissetulekuga perede elamistingimuste paranemine, see eeldab seadusandlikke muudatusi.

Analüüs “Eluaseme kinnisvaraturu väljavaated” on allalaaditav siit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC