Taavi Aas: ooperit ei saa mere äärde viia, kui nad seda ei taha

TallinnRahvusringhäälingu uudise pealkiri “Tallinnas tuleb mere äärde planeeritud rahvusooperi maja asemel tankla” jätab eksitava mulje, nagu oleks Tallinna linn peatanud teatriehituse ja kavandaks mere kaldale midagi sootuks uut.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul ei saa esiteks rahvusooperit mere äärde viia, kui nemad ega kultuuriministeerium seda ei taha. „Sadama juurde ooperi kavandamine oli vaid üks variant, millest loobuti ja mida liiga tõsiselt ei kaalutudki,“ märkis Aas.

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe on kinnitanud, et nad loobusid sellest variandist liigse kauguse tõttu kesklinnast ja sadama läheduse tõttu.

„Teiseks, ehkki uudisest jääb mulje, nagu rajataks tankla mere äärde. Tegelikkuses lahutab tanklat merest nii rannaala kui ka Pikksilma tänav,“ täpsustas Aas. „Kolmandaks, ühtegi tanklat selle sammuga Tallinnasse juurde ei tule, tegemist linnahalli juures oleva tankla kolimisega Pikksilma tänava juurde ja see on olnud Circle K huvi paikneda sadama sissepääsu lähedal, kus on ka omajagu liiklust. Tankla pakub ka inimestele võimalust käia WCs ja üht-teist süüa osta.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC