Tallinlasi oodatakse Rail Baltica terminali planeeringu arutelule

Tallinn Linnaosa kutsub linnaelanike arutama Rail Baltica Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahenduse üle. Avalik arutelu toimub 18. novembril kell 16.30 Kultuurikeskuses Lindakivi.

„Praeguse Ülemiste raudteepeatuse kohale kerkib uus rahvusvahelise tähtsusega ühisterminal, kus tulevikus hakkavad peatuma nii riigisisesed kui ka Rail Baltica rongid. Terminali juurde on võimalik rajada ka bussijaam. Lisaks terminali enda ehitamisele, hakkab eskiislahenduse alusel Peterburi tee ja Suur-Sõjamäe tee vahel kulgema maa-alune väljak, mis ühendab omavahel Majaka elamupiirkonna ja Ülemiste linnaku ning annab võimaluse jalakäijatel ja jalgratturitel ilma teed ületamata pääseda Ülemistelt Majaka piirkonda. Detailplaneeringu eskiislahenduse koostamisel on aluseks võetud rahvusvahelise ideekonkursi võitjate – Londoni arhitektuuribüroo Zaha Hadid Architects ja osaühing Esplan poolt Rail Balticu terminali kohta koostatud töö Light Stream“, selgitas linnaosavanem Vladimir Svet.

„Avalikul arutelul tutvustame Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahendust , arutame detailplaneeringu koostamisel valitud lahendusi ning vastame muudele detailplaneeringut käsitlevatele küsimustele“, lisas Svet.

Linnaosa elanikele tutvustatakse planeeringuala, mis jääb Peterburi tee ja Suur-Sõjamäe tee ning kaubanduskeskuse T1 ja Peterburi tee äärsete elamute vahele, kuhu tulevikus plaanitakse Ülemiste rahvusvahelise terminali, bussijaama ja ärihoonete ehitamist. Lisaks tutvustatakse tänavavõrgu, parkimise, avaliku ruumi sh terminaliväljaku koos haljastuse ja heakorrastusega ning tehnovõrkudega varustamise põhimõttelisi lahendusi.

Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu eskiislahendusega on võimalik tutvuda planeeringute registris (https://tpr.tallinn.ee/). Eskiislahendust tutvustav avalik arutelu toimub kolmapäeval, 18. novembril kell 16.30 Kultuurikeskuses Lindakivi ( J.Koorti tn 22).

Seoses COVID-19 viiruse jätkuva levikuga, palume arutelule tulles kanda maski. Köha, nohu, palaviku, kurguvalu ja muude haigustunnuste esinemisel püsige kodus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC