KV.EE Indeks: kõrge tehingutearv hoiab hinnatasemed paigal

elamispindade pakkumishindade muutusi peegeldav KV.EE Indeks näitab 111,8 puntki taset. Aastataguse ajaga võrreldes on 6,5% kõrgemal, kuu tagusega 2,1% allpool.

Märtsi kuus saabunud eriolukord on KV.EE Indeksist ehk elamispindade müügikuulutustesse märgitud hindadest mööda libisenud. Aprilli alguse elamispindade pakkumishinnad olid märtsikuistest kõrgemal. N-ö päris elus nägime 2020 II kvartalis elamispindade turul tehinguhindade mõningat alanemist.

Aasta kolmandas kvartalis astus KV.EE Indeks järgmise sammu ülespoole, kuhu see on jäänud püsima tänaseni. Tehingute turul toimus samal ajal hinnataseme taastumine aasta alguse ehk eriolukorra väljakuulutamise eelsele tasemele.

Viimastel kuudel ehk septembris-oktoobris on elamispindade tehingute olnud optimistlik. Tehingute arv on olnud kõrgel. Hindades olulisi liikumisi ei ole aset leidnud.

KV.EE Indeksis on viimase kuu jooksul olnud mõningaid võbelusi. Kuu ajaga on elamispindade kuulutuste tulnud keskmisena 2,1% allapoole.

Lühiajalises vaates võib siiski kõige tähtsamaks pidada tehingute arvu. Kui ostjad on turul ja valmis antud hinnatasemel tehinguid tegema, ei ole lähiajal põhjust hindade langemist prognoosida. Arvestades siiski koroona teise laine jätkuvat tõusu, on raske ka ennustada, et hindadel on põhjust ülespoole liikuda.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC