KV.EE kinnisvaraturu ülevaade: pakkumishinnad langevad sirgjooneliselt

Illustratsioon

07. mail avaldasid kinnisvaraportaal KV.EE ja Adaur Grupp OÜ koostöös järjekorras juba kolmanda kinnisvaraturu ülevaate. Uudne kinnisvaraturu ülevaade kajastab 2009. a. I kvartalis Eesti kinnisvaraturul toimunut. Kaetud on ja teisedki Eesti suuremad linnad.

Illustratsioon

on endiselt kogu majanduse taustsüsteemiga paralleelselt allapoole liikumas,“ tõdes ülevaate koostaja Tõnu Toompark.

Turu äärmuste osas toob ülevaade välja, et suurim aastane korterite hinnalangus 48% on toimunud Tallinna linnaosas, sama suur on hinnalangus olnud Narva linnas. 2009. a. I kvartali keskmine korteriomanditehingu ruutmeetrihind oli Nõmmel 12 800 ja Narvas 6200 krooni.

Suurim langus kinnisvaratehingute käibe osas toimus Tallinna Kristiine linnaosas, kus 2009. a. I kvartali kinnisvaratehingute käive langes aastaga 71% ehk 135 miljoni kroonini. Kinnisvaratehingute käive tõusis aastaga ainult ühes vaadeldavas piirkonnas – Pirita linnaosas. Seale kinnisvaratehingute aastane käive suurenes koguni 11% ning jõudis aasta esimeseks kvartaliks 246 miljoni kroonini.

„Langeval turul on eriti oluline saada objektiivset ja kallutamata infot kinnisvara-alaste otsuste tegemiseks. Seda me uudses ülevaates lugejatele annamegi,“ kommenteeris portaali juhatuse liige Tarvo Teslon.

Lisaks makromajanduslike andmetele on turuülevaates analüüsitud portaali andmeid. „Portaali elamispindade pakkumiste arv püsib juba pikemat aega stabiilselt 20 000 pakkumise lähedal. Samas peab aga mainima, et elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on pea sirgjoonelises langemises alates 2007. aasta esimesest poolest ning languse aeglustumist paraku näha ei ole,“ kommenteeris Tarvo Teslon portaali andmeid.

Illustratsioon

kinnisvaraturu ülevaate koostamisel on abikäe üks aktiivsemaid maaklertegevust laiendavaid vahendusettevõtteid RE/MAX Professionals. „ kinnisvaraturu ülevaade on hea abimaterjal kõigile aktiivsetele maakleritele,“ sõnas RE/MAX Professionals juhatuse liige Kairi Ummus. „Ülevaade annab selge ja ühese ülevaate, mis ühes või teises piirkonnas toimub ja on suurepäraseks infoallikaks nii kinnisvara ostjatele kui müüjatele.“

Avaldatud turuülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav veebilehtedel www.kv.ee ja www.adaur.ee. Järgmine turuülevaade ilmub kolme kuu pärast augustis 2009. a.

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega.

Ülevaade

Ülevaade on alla laaditav aadressilt: http://www.kv.ee/turuylevaade

Lisainfo

Tarvo Teslon

KV.EE

+372 510 6464

tarvo@kv.ee

www.kv.ee

Tõnu Toompark MA

Adaur Grupp OÜ

+372 525 9703

tonu@adaur.ee

www.adaur.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC