Tallinn plaanib Illuste mõisa müüki

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Illuste mõisa kinnistu müügi otsuse eelnõu.

Illuste mõis asub Pärnu maakonnas Varbla vallas Paatsalu külas. Kinnistu pindala on 10,15 ha. Kinnistu maakasutuse sihtotstarve on ühiskondlike ehitiste maa. Linnavolikogu otsuse eelnõu kohaselt pannakse kinnistu enampakkumisele alghinnaga 105 000 eurot.

Illuste mõisa kinnistu asub Tallinna kesklinnast ca 135 km kaugusel ja Pärnu linnast ca 57 km kaugusel. Teeninduspunktid ja haridusasutused paiknevad ca 5 kilomeetri kaugusel Vatlas. Kinnistu asub ca 900 meetri kaugusel merest, lähiümbruses paiknevad talumajad ja hoonestamata kinnistud.

Spordibaasina kasutatav Illuste mõisa kinnistu läks omandireformi tulemusena 2000. aastal Tallinna linna omandisse. Illuste kinnistu anti Tallinna Spordi- ja Noorsooameti valitsemisele ning bilanssi.

Tallinna Linnavalitsus on jõudnud arusaamisele, et kinnistut koos erinevate rajatiste ja mõisahoonega ei ole otstarbekas senisel viisil edasi kasutada ning laagrikompleks ei ole linna valitsemiseks ega muude linna ülesannete täitmiseks vajalik.

Mõisahoone on amortiseerunud ning vajab suuremahulisi investeeringuid. Hoone säilimiseks on vajalik katuse ja seinte remont, välisroovituse antiseptimine ja keldrist sadevee äravoolu ehitamine.

„Enampakkumise tulemusel mõisakompleksile võimeka investori leidmisel tekiks atraktiivse vaatamisväärsuse ja teenusepakkuja näol piirkonda lisaväärtus,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Kinnistul asuvad mõisa peahoone, abihoone, elamu, puhkemaja, kuur, kelder, pesuruum, pumbamaja, 20 telkmaja ja 19 puittelki ning väravpalliplats, korvpalliplats ja katusealune (kokku 50 ehitist).

Illuste mõisa peahoone, Illuste mõisa tall-tõllakuuri varemed ja Illuste mõisa park on tunnistatud kinnismälestisteks. Mõisa peahoone on juugendlik vahvärkehitus. Hoone on looduslikust kivist, võlvitud keldrikorrusega madalvundamendil, puidust välisseinte ning vahe- ja katuselagedega, lihtkrohvitud välisseintega, eterniidist katuse kattega. Esimesel korrusel asuvad vestibüül, saal, köök, söögituba, käimla. Katusekorrusel asub trepihall, toad ja väljaehitamata pööninguosa.

Tulenevalt ERI KINNISVARA OÜ eksperthinnangust on Pärnu maakonnas Varbla vallas Paatsalu külas asuva Illuste kinnistu turuväärtus 105 000 eurot.

Allikas: Tallinn.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC