Tallinna Kesklinna Põhikool omandas Pärnu mnt 11 asuva hoone

Reaali kogukonna poolt asutatud OÜ RK Haridussõbrad omandas eile, 21. augustil mnt 11 asuva selle endiselt omanikult, Austria taustaga firmalt ECE Capital. Hoones, mida varemalt renditi Tallinna Reaalkoolile ning milles tegutsesid mitmed huviringid, alustab 1. septembril tegevust uus reaalkallakuga põhikool – Tallinna Kesklinna Põhikool.

Uue kooli ühe eestvedaja Alar Tamkivi sõnul on uus Tallinna Kesklinna Põhikooli asutamisloos märgilise tähtsusega. „Mul on väga hea meel, et ühest suurepärasest kogukondlikust algatusest on kasvanud välja niivõrd abivalmis ja tegus meeskond, kes on suuteline kiirelt ja aktiivselt panustama heade ideede teostusesse,“ sõnas Tamkivi. „Just nende inimeste tõttu saame täna julgelt püstitada pikaajalisi eesmärke, mis on ühe kooli igapäevase jätkusuutliku toimimise jaoks asendamatult vajalikud.“

Koolimaja ostutehing sai teoks tänu SEB pangale, kes oli valmis tegusale kogukonnale appi tulema. „Koolimaja ostu on SEB jaoks suhteliselt haruldane, kuid seda meeldivam tehing. Soovime uuele koolile edu ja loodame, et õpilased naudivad oma õpinguid uues hoones ning mäletavad oma esimest koolimaja terve elu,“ märkis SEB korporatiivklientide osakonna juhataja Martti Talgre.

Jaana Roht, Tallinna Kesklinna Põhikooli direktor, saab täna samuti südamerahuga esimest septembrit oodata. „Loomulikult lisab kindlustunnet teadmine, et meie koolimaja on nüüd päriselt meie oma,“ selgitas Roht. „Hea on teada, et targad lapsed on siin majas nüüd ja edaspidi alati oodatud.“

Põhjalike siserenoveerimistööde käigus uut värsket ilmet omandavas Tallinna Kesklinna Põhikoolis alustab sügisel esimeses, teises ja kolmandas klassis kooliteed kokku 72 last. Igas vanuseastmes on reaalhuviga taibukatele lastele saadaval veel mõned vabad kohad.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC