Tehnikaülikool sai linnalt Tõnismäe veetorni

Linnavolikogu otsustas kinkida Tõnismäel asuva kaitsealuse paekivist tornehitise Tallinna Tehnikaülikoolile.

Tõnismägi 12 kinnistul pindalaga 405 m² paiknevat veetorn-hoonet on linn püüdnud korduvalt ja edutult üürile anda, märkis abilinnapea Eha Võrk. Samas on Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) seda enda omandusse taotlenud, et võtta torn kasutule koos kõrvalkinnistul asuva TTÜ Tallinna Kolledži hoonega. Koos moodustavad need väliselt ühtse ja monumentaalse paekiviehitiste arhitektuuriansambli; tornehitis on ka riikliku kaitse alune arhitektuurimälestis.

Seetõttu tegi linnavalitsus ettepaneku võõrandada endine veetorn tasuta TTÜ-le, kes kavatseb endise veetorni lähema viie aasta jooksul rekonstrueerida ja võtta kaks ülemist korrust ehitusteaduskonna arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi kasutusse. Kaks alumist korrust on võimalik jätta avalikku kasutusse näiteks kunsti- või fotogaleriina või ülikooli muuseumi filiaalina.

Tõnismäe veetorn on Tallinna 19. sajandi silmapaistvamaid historistlikke paeehitisi. 1882. aastast pärit ehitisest veevarustuse tagamiseks Toompea ja Kaarli puiestee ümbruses sai alguse Tõnismäe tänava kapitaalne hoonestamine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

5 + 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!