Tallinna munitsipaalmajades tehakse parendustöid

TallinnPõhja Tallinnas lõppesid Ankru tn 1 munitsipaalmaja fassaaditööd, millega likvideeriti ilmastikust põhjustatud kahjustused ning anti peale renoveerimist 15 aastat kasutuses olnud vanale hoonele värske ilme.

„Suurimaks probleemiks oli põhjapoolsele fassaadile tekkinud vetikas,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. „Ekspertiis tuvastas fassaadil tugevad pigmendi- ja krohvikahjustused. Nüüdseks on hoone kõik küljed põhjalikult renoveeritud.“

Tööde käigus teostati fassaadi pesu biotsiidiga ja survepesu, tehti hulgaliselt krohviparandusi, vahetati aknaplekid, armeeriti aknaalused, värviti fassaad ja metallpiirded jpm.

Ankru tn 1 hoone fassaadi renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 89 524,54 eurot.

Ankru tn 1 hoone renoveeriti munitsipaalmajaks 2000. aastal, viie trepikojaga 4-5-korruselises hoones on 68 korterit, sh 3 sotsiaalkorterit ning 9 liikumispuuetega inimestele kohandatud korterit.

Tänavu teostati kokku 80 760 euro eest ka Männiku tee 96 ja 98a munitsipaalmajade fassaadide parandustöid – paneelivuukide renoveerimine, akende hermetiseerimistööd, aknapiirete värvimistööd – ning hermetiseeriti Loometsa tn 6 munitsipaalmaja aknalenkide ja seinapaneeli liitumiskohad.

Abilinnapea Eha Võrk kinnitas, et lisaks olemasolevate munitsipaalmajade korrastamisele kavatseb Tallinn munitsipaaleluruumide rajamist jätkata – Lasnamäele Uuslinna tn 3a kinnistule on plaanis rajada kaks korterelamut, et toetada eluasemeprobleemi lahendamisel linna koolide ja lasteaedade õpetajaid. Kava kohaselt ehitatakse Uuslinna tn 3a kinnistule kaks viiekorruselist korterelamut, kuhu on kavandatud kokku 70 ühe- ja kahetoalist korterit.

Võrk lisas, et aasta algul Mustamäel valminud munitsipaalelamuga leevendati arstide ja õdede eluasememuret. Põhja-Tallinna aadressile Maleva tn 18 kinnistule on aga plaanis rajada seenioride maja.

„Kaugemas tulevikus kavatseme energiasäästlikud munitsipaalmajad rajada ka Kopli poolsaarele Vasara tänava äärde kasutuskõlbmatuks muutunud hoonete lammutamise järel tühjaks jäävatele kruntidele,“ ütles Võrk.

Vasara tn 9, 12, 13 ja 14 asuvad kasutuskõlbmatud elamud lammutatakse käesoleva aasta jooksul, neist esimese lammutustööd on juba lõppenud. „Lammutatud hoonete kinnistud heakorrastatakse ning lähiaastatel ehitame Vasara-Kopliranna kvartalisse uued, kokku umbes saja korteriga munitsipaalmajad,“ ütles Võrk.

2014. aastal lammutas linnavaraamet Vasara-Kopliranna kvartalis Vasara tn 7 hoone ning korrastas Kopliranna tn 35 kinnistu, millel asunud hoone langes tuleroaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

37 − = 33

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2021 Ärikinnisvara vahendamine