Tallinna Vangla territoorium tulevikus avatud linnaruumiks

7. novembril valiti Magasini tn 35, praeguse Tallinna territooriumi,  mahulise planeeringu arhitektuurivõistluse võitjaks viie osaleja seast töö “Ereroheline”. Võidutöö esitasid KOKO Arhitektid OÜ koosseisus Karis Kahr, Raivo Kotov, Margit Kärner, Lea Laidra, Indrek Mikk.

Teisele kohale tuli Arhitektuuristuudio Kirsima ja Niineväli OÜ “O.Aas”.

„Kõik tööd olid väga kõrgetasemeliselt teostatud“, ütles žürii esimees Hannes Kuhlbach. Tema sõnul vastas võidutöö kõige enam võistluse tingimustele  – naabruses asuva miljööväärtusliku piirkonnaga haakuv hoonestusmaht, võimalus arendamiseks väiksemate osadena ja sidusus kavandatava Lõunaväilaga.< ? 

Võistluse põhieesmärk oli saada võistlusalale parim planeeringuline ja mahuline lahendus, mis käsitleb maapinda, funktsioonide paiknemist ning hoonestuse lahendust. 

Ala planeeringu avalik ruum peab sidusalt ühendama omavahel Lõunaväila ja Veerenni piirkonna tänavavõrgustiku, Siselinna kalmistu ja haljaskoridorid  ja teised. liikumist mõjutavad ruumielemendid. Avalik ruum ja haljastus peavad toimima kõigil aastaaegadel ning olema mõeldud kasutamiseks ka linnaelanikule. 

Võistlusalale lisaks tuli osavõtjatel anda põhimõtteline ideelahendus nn visioonialale Magasini tn 31. See moodustub kruntidest, mille kasutus tõenäoliselt lähitulevikus muutub ning mis on orgaaniliselt seotud ka võistlusalaga. Neid ei ole plaanitud liita üheks arendusalaks, kuid terviklik visioonilahendus aitaks linnavalitsusel kujundada seisukohta sinna sobivast hoonestusest.

 Žüriid juhtis Hannes Kuhlbach, Riigi AS esindaja. Žürii liikmeteks olid Aare Aun, Eesti Vabariigi Justiitsministeeriumi esindaja, Arvo Rikkinen, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindaja, Jaak Huimerind, EAL. AB OÜ arhitekt, Toomas Paaver, EAL. OÜ arhitekt.  Žürii sekretäriks oli Kalle Komissarov.  Eksperdina oli kaasatud veel Rein Annusver, K- AS tegevdirektor.

Riigi AS on Justiitsministeeriumiga sõlmitud kokkuleppe kohaselt volitatud vääristama Tallinnas, Magasini 35 asuva läbi detailplaneeringu ehk määratlema ala funktsiooni ja hoonestusmahud. Tallinna ala saab arendama asuda alates 2012 aastast, kui uus Tallinna vangla Maardus valmib.

Alates tänasest on Linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) välja pandud kõik võistlusel osalenute maketid ning kavandid. Huvilistel on võimalik näitusega tutvuda nädala jooksul.

Pildid võidutööst leiate veebiaadressilt: http://www.rkas.ee/index.php?id=7700

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

73 + = 77

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest