Tallinnas kohandatakse erivajadustega inimeste kodusid

www.tallinn.eeEuroopa Regionaalarengu Fondi toetava meetme tegevuse „Puuetega inimeste eluaseme kohandamine“ projekti raames kohandatakse tänavusel aastal poolesaja erivajadusega pealinlase eluruume. Järgneva viie aasta jooksul kohandatakse puuetega inimeste eluruume Tallinnas kokku enam kui kahe miljoni euro eest.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on oluline luua erivajadustega inimestele paremad võimalused igapäevaeluga toimetulekuks. „Elukeskkond mõjutab märkimisväärselt elukvaliteeti ning hea meel on tõdeda, et saame järgneva viie aasta jooksul kohandada 376 erivajadusega inimeste eluruume, millest 85% hüvitab riik Euroopa Regionaalarengu Fondist,“ ütles Mölder.

Eluruumide kohandamise eesmärk on liikuvusega seotud toimingute, köögi- või hügieenitoimingute parandamine. „Kohandamise liigid on üsna paindlikud. Selle hulka kuuluvad nii platvorm- ja laetõstukite paigaldus, hoonete sisse- ja väljapääsu kohandus, tualettruumi kohandus kui ka kaldtee rajamine,“ selgitas Mölder.

Eluruumide kohandamise taotlusi menetletakse vastavalt nende laekumise ajalisele järgnevusele ning sellel aastal saab positiivset otsuse Tallinna linnalt 50 esimest nõuetele vastavat ja põhjendatud taotlust. Teised, mis ei mahu selle aasta piirarvu sisse, lähevad automaatselt üle järgmise aasta taotlusvooru, kui taotleja kinnitab oma taotluse kohasust. Ehk Tallinna linn ei koorma oma taotlejat uuesti taotluse esitamisega.

Möödunud aastal viis Tallinna linn koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusega ellu katseprojekti, mille raames osales 45 pealinna elanikku, kellel kohandati nii eluruume, hoonete sisse- ja väljapääse kui ka käiguteid.

„Pilootprojekt õnnestus väga edukalt ning näitas, et Tallinn on valmis ühe rohkem erivajadustega inimeste eluruume kohandama. Eelmisel aastal kohandati pealinlastel 22 vannituba ja 2 kööki, lähtudes puudega inimeste erivajadustest ning paigaldati laetõstukeid, kuid kohandati ka eluruumide sissepääse ja paigaldati platvormtõstukeid, kaldteid ning vahetati välja välisuksi,“ sõnas Mölder.

Mölder lisas, et Tallinna linna üks eesmärk on võimaldada ligipääsetavam ja takistuste vabam keskkond ning linnaruum erivajadustega inimestele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

23.04.2024 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine