Tallinnas kohandati 180 000 euro eest erivajadustega inimeste kodusid

TallinnTallinna linn viis koostöös Sotsiaalministeeriumiga ellu pilootprojekti, et luua paremad võimalused erivajadustega inimestele oma koduses keskkonnas toimetulekuks. Projektis osales 45 pealinna elanikku, kellel kohandati nii eluruume, hoonete sisse- ja väljapääse kui ka käiguteid.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul vajas kaalukam osa kohanduse taotlejatest kohandust eluruumile hügieeni- ja köögitoimingute võimaluste loomiseks või parandamiseks.

„Kohandati 22 vannituba ja 2 kööki, lähtudes puudega inimeste erivajadustest ning paigaldati laetõstukeid, kuid kohandati ka eluruumide sissepääse ja paigaldati platvormtõstukeid, kaldteid ning vahetati välja välisuksi,“ sõnas Mölder

„Elukeskkond mõjutab märkimisväärselt elukvaliteeti ja hea meel on tõdeda, et tänu pilootprojektile saime suurendada inimeste iseseisvat toimetulekuvõimet ning luua paremaid võimalusi erivajadustega inimestele,“ sõnas Mölder.

Abilinnapea lisas, et linn ootab nüüd pikisilmi, et pealinlastel avaneks võimalus osaleda ka Euroopa Regionaalarengu Fondi toetava meetme tegevuse „Puuetega inimeste eluaseme kohandamine“ projektis, sest Tallinna üks oluline eesmärk on luua ligipääsetavam ja takistustevabam keskkond ning linnaruum erivajadustega inimestele.

Eluruumi kohandust said taotleda puudest tuleneva tegevuspiiranguga isikud (puude kehtivusaeg pidi taotlemise hetkest olema vähemalt kuus kuud), kes vajavad kõrvalabi igapäevategevustes ning kes elavad Tallinna haldusterritooriumil asuvas kohaldada soovitavas eluruumis.

Pilootprojektis osalesid partneritena Sotsiaalministeerium ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus.

Maksimaalne riiklik toetussumma ühe taotleja kohta oli 4500 eurot. Omavahenditest aitasid kaasfinantseerida nii Tallinna linn kui ka kohanduse saajad. Kokku läksid tööd pilootprojektis maksma üle 180 000 euro.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

12 − = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?