Täna allkirjastati TPÜ uue õppehoone ehituse leping

Täna, 15. novembril sõlmisid Tallinna Pedagoogikaülikool ja AS Eesti Ehitus aadressil Uus-Sadama 5 asuva ülikooli uue õppehoone ehituse lepingu. Lepingu maht on 87 miljonit krooni.

“Kui Eesti Ehitus on seni rakendanud oma oskusi mitmete koolihoonete renoveerimisel Eestis, siis käesoleva õppehoone rajamine saab olema esimene päris uue maja ehitus haridusasutusele. Kuigi ehituse ajakava on pingeline ning projekt ebatraditsiooniline, loodame selle huvitava maja koostöös Tellija ning arhitektidega kvaliteetselt valmis ehitada” ütles AS Eesti Ehitus juhatuse esimees Jaano Vink.

Ehitustööd algavad 22. novembril ning 15. augustiks 2005. aastal on lepingu kohaselt ülikooli uus kuuekorruseline õppehoone valmis. Eeltööd õppehoone ehitamiseks algasid juba suvel, mil maasse puuriti vaiad, millele kogu hoone toetub.

Tallinna Pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa sõnul on lisanduva pinna järgi ülikoolil suur vajadus. “Ülikooli auditooriumide täituvus on hetkel viidud viimase piirini ja uus maja toob selles osas leevendust,” lisas ta.

Uus õppehoone asub Narva mnt kampuses keeltemaja taga. Klaasfassaadiga hoones on kokku 8800 ruutmeetrit pinda ning maja ruumala on 40 900 kuupmeetrit. Uus-Sadama õppehoone arhitektuurilise lahenduse on teinud noored arhitektid büroost Agabus, Endjärv & Truverk Arhitektid.

Uude õppehoonesse saavad teiste hulgas ruumid ka kasvatusteaduste teaduskond, ökoloogiainstituut, rahvusvaheliste ja sotsiaaluuringute instituut ning Eesti Humanitaarinstituut. Majas on veel erinevas mõõdus auditooriumid ja modernne konverentsikeskus 300 inimesele.

Lepingu allkirjastasid ülikooli poolt rektor Mati Heidmets ning AS Eesti Ehituse poolt juhatuse esimees Jaano Vink.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC