Täna allkirjastati TPÜ uue õppehoone ehituse leping

Täna, 15. novembril sõlmisid Tallinna Pedagoogikaülikool ja AS Eesti aadressil Uus-Sadama 5 asuva ülikooli uue õppehoone ehituse lepingu. Lepingu maht on 87 miljonit krooni.

“Kui Eesti on seni rakendanud oma oskusi mitmete koolihoonete renoveerimisel Eestis, siis käesoleva õppehoone rajamine saab olema esimene päris uue haridusasutusele. Kuigi ehituse ajakava on pingeline ning projekt ebatraditsiooniline, loodame selle huvitava koostöös Tellija ning arhitektidega kvaliteetselt valmis ehitada” ütles AS Eesti juhatuse esimees Jaano Vink.

Ehitustööd algavad 22. novembril ning 15. augustiks 2005. aastal on lepingu kohaselt ülikooli uus kuuekorruseline õppehoone valmis. Eeltööd õppehoone ehitamiseks algasid juba suvel, mil maasse puuriti vaiad, millele kogu toetub.

Tallinna Pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa sõnul on lisanduva pinna järgi ülikoolil suur vajadus. “Ülikooli auditooriumide täituvus on hetkel viidud viimase piirini ja uus toob selles osas leevendust,” lisas ta.

Uus õppehoone asub mnt kampuses keeltemaja taga. Klaasfassaadiga hoones on kokku 8800 ruutmeetrit pinda ning ruumala on 40 900 kuupmeetrit. Uus-Sadama õppehoone arhitektuurilise lahenduse on teinud noored arhitektid büroost Agabus, Endjärv & Truverk Arhitektid.

Uude õppehoonesse saavad teiste hulgas ruumid ka kasvatusteaduste teaduskond, ökoloogiainstituut, rahvusvaheliste ja sotsiaaluuringute instituut ning Eesti Humanitaarinstituut. Majas on veel erinevas mõõdus auditooriumid ja modernne konverentsikeskus 300 inimesele.

Lepingu allkirjastasid ülikooli poolt rektor Mati Heidmets ning AS Eesti Ehituse poolt juhatuse esimees Jaano Vink.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal