Laenuvõtmine jätkub kasvutrendis

Eesti perede finantskäitumise uuringust F-monitor selgub, et laenuvõtmine Eestis on aktiivne, sest 32% peredest omab laenu, liisingut või järelmaksu. Võrreldes 2003. aasta sügisega on finantskohustusi omavaid peresid 4% rohkem.

Uuringutulemustest selgub, et ka järgmisel aastal on oodata finantskohustusi omavate perede hulga suurenemist 2 – 5% võrra. Laenuvõtmine kasvab suuremas osas nende perede arvel, kes juba omavad mõningaid kohustusi – ostetakse järelmaksuga kodusisustust ja elektroonikat, suurendatakse eluasemelaenu summasid.

Jätkuvalt on Eesti perede jaoks üheks kõige olulisemaks laenu võtmise eesmärgiks eluaseme soetamine ja remontimine, mistõttu on perede finantskohustused üha pikemaajalised ja suuremahulisemad.

Viimase aasta jooksul on suurenenud ka koduelektroonika ostmine järelmaksu abil ning sarnane trend jätkub. TNS Emori projektijuhi Kristina Randveri sõnul eelistatakse vajalik ese kohe järelmaksu abil ära osta ning ei soovita enam selleks raha eelnevalt säästa. Koduelektroonika muretsemist järelmaksuga on kahtlemata soosinud koduelektroonikat müüvate kaupluste poolt pakutavad soodsad null-protsendise intressiga järelmaksuvõimalused.

Andmete allikaks on TNS Emori poolt korraldatud uuring F-monitor, mille käigus intervjueeriti augustis – septembris 991 peret üle Eesti.

TNS Emor on juhtiv turundusinfo ja -uuringuteenuse pakkuja Eesti turul, meie emafirma – TNS – omab sama positsiooni kogu maailmas. Me kogume, analüüsime ja tõlgendame infot, aitamaks oma klientidel paremini mõista oma tarbijate vajadusi. TNS Emoris on meie klientide teenistuses üle 100 töötaja, kogu maailmas aga töötab TNS-s enam kui 18000 inimest 70 riigis. Lisainfo TNS Emor kohta: http://www.emor.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC