Riigi Kinnisvara: Keskkonnamaja ehitushankele oodatakse pakkumusi 8. märtsiks 2023

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi Kinnisvara koostöös Keskkonnaministeeriumiga kuulutasid välja rahvusvahelise hanke Keskkonnamaja ehitustöödeks. Hankelepingu pikkuseks on 30 kuud. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 08.03.2023.

„Keskkonnamaja saab olema silmapaistvamaid puitehitisi, mis seob endasse pikaks ajaks märkimisväärse hulga süsinikku ning aitab nutikate tehnoloogiate abil kohaneda kliimamuutustega,“ ütles keskkonnaminister Madis Kallas. „Sinna kolib ka Eesti Loodusmuuseum koos keskkonnasäästliku ja kvaliteetse õpi- ja töökeskkonna, elamusliku ekspositsiooni ja nõuetele vastava koguhoidlaga, millele vanalinna hoone täna ei vasta.“ Muuseumist saab Kallase sõnul keskkonnahariduse majakas ning rohepöörde suunanäitaja.

„Keskkonnamaja on kavandatud liginullenergiahoonena ja võrreldes kasutuses olevate hoonetega on uue hoone energiatõhusus 2,5 korda suurem. Keskkonnamaja projekteerimisel on silmas peetud jätkusuutlikust, et uue keskkonnaloomine ja hilisem kasutus oleks võimalikult keskkonnasõbralik,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. „Samuti tagab uus maja büroopindade efektiivsema kasutuse ning kokkuhoiu püsikuludelt,“ lisas Mäger.

Tallinnas, Vesilennuki 12 krundile rajatav Keskkonnamaja on kaasaegne, keskkonnasõbralik ja puidust valmiv hoone. Keskkonnamaja arhitektuurivõistluse võitsid arhitektuuribüroo Kavakava arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil, Kristel Niisuke, Ko Ai. Krundi suurus on 21 631 m², sellest ehitusalune pind ca 12 000 m², haljasalade pind 6 650 m², ülejäänud pind 2 980 m² on teed ja kõnniteed.

Keskkonnamaja hoovi on plaanitud lopsakas haljastus, esindusparki kodumaiste puude grupid ja märgala, küljeparki loodusmaastik ning tänavale puuderida. Keskkonnamaja territooriumil saab näha kuiva looniidu, soostunud niidu, kuiva aruniidu, nõmmemetsa ja halli rannikuluite liikidega kooslusi. Kinnistu, haljasala, teed ja mänguväljak jms on avatud kõigile linna elanikele ja külalistele. Samuti naabruses olev Lennusadam ja kavandatav Loodusmuuseum loovad kahe muuseumi vahel sünergiat ja suureneb koostöö.

Keskkonnamaja on planeeritud valmima 2025. aasta lõpuks ning koondab tulevikus ühe katuse alla Eesti Loodusmuuseumi, Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainvesteeringute keskuse ja ministeeriumi infotehnoloogiakeskuse Tallinna struktuuriüksused.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus