Luminor: Porto Franco sõlmis 102 miljoni eurose laenulepingu EBRD ja Luminoriga

Luminor BankLuminor allkirjastas täna Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD) koostöös laenulepingu Porto Francoga: Luminori laenumaht on 39 miljonit eurot ja EBRD oma 63 miljonit. Porto Franco projekt ehitatakse keskkonnasõbralikult ning Leed Gold sertifikaadi standardite järgi: projekt vastab kõrgetele nõuetele nii keskkonnasäästlikkuse, energiakasutuse, ehituse kui ehitusmaterjalide osas.

Luminori Baltikumi korporatiivpanganduse juht Andrius Načajus ütles, et Baltimaade juhtiva sõltumatu pangana on meil suur rõõm teha koostööd kohalike ettevõtetega ja osaleda suurtes projektides, mis on märgilise tähtsusega nagu Porto Franco.

„Meil on au teha koostööd ettevõtjatega, kel on visioon, ning kes muudavad meie linnakeskkonna elamiseks ja töötamiseks meeldivamaks. Üheks selliseks inimeseks on kindlasti Porto Franco OÜ juhatuse esimees Rauno Teder. Porto Franco on järjekordne verstapost, mis toob Tallinna lähemale oma visioonile olla inimsõbralik ja kompaktne merelinn.”

EBRD kinnisvara- ja turismi üksuse juht Vlaho Kojakovic ütles tehingut kommenteerides: „Porto Franco on põnev projekt, mis sobib kokku EBRD strateegilise plaaniga. Endiste industriaalpiirkondade taaselustamise ja jätkusuutlik kinnisvaraarendus on EBRD kinnisvara- ja turismistrateegia kaks tähtsaimat tugisammast. Porto Franco on piirkonna innovaatilisim arendusprojekt, mis ehitatakse LEED Gold sertifikaadi nõudmiste järgi. Tallinna vanalinna sadamaga ühendav Porto Franco omab keskset rolli laiema sadamaala taaselustamisel, mis on kiiresti saamaks peamiseks südalinna väravaks. Lisaks projekti investeerimisega soovib EBRD aidata kaasa ka sektoriülesele koostööle Tallinna linna ja erasektori vahel, toetades seda EBRD fondist City Regeneration and Environment (CREATE).”

EBRD Balti üksuse juht Ian Brown lisas: „Meil on väga hea meel rahastada Porto Franco projekti, millega luuakse kesklinna uut kvaliteetset kinnisvara, mis aitab kaasa ettevõtluse ja turismi edendamisele. Porto Franco on üks osa meie strateegilisest innovaatilise ja ajaloolise Tallinna linnapiirkondade taaselustamise nägemusest ja seejuures väga heaks näiteks EBRD laiemast eesmärgist soodustada keskkonnasõbralikku majandust Eestis.”

„Rahastamislepingu allkirjastamine on iga kinnisvaraarendusprojekti jaoks väga oluline verstapost. Täna sõlmiti erakordne leping: Baltimaades pole kunagi olnud ühtegi kinnisvaraarenduslaenu, mis ületaks 100 miljoni euro piiri,” sõnas Porto Franco OÜ juhatuse esimees Rauno Teder. „Meil on väga hea meel, et meie väga konstruktiivsed läbirääkimised pankadega saavad täna allkirjaga kinnitatud – professionaalsemat ja paremat pankade tandemit, kellega koos töötada, on raske ette kujutada. Minu poolt suur tänu kogu Porto Franco meeskonnale ja pankade meeskondadele, kes kõik on projekti heaks palju panustanud.”

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu sõnul on Porto Franco tugev, konkurentsivõimeline ja uuendusmeelne arendusprojekt, mis annab kohalikule turule olulist lisaväärtust. „Arendused, mis aitavad kaasa kaasaegse, ettevõtlust ja turismi soosiva keskkonna kujundamisele väärivad kindlasti tunnustust ja kiitust,” ütles Karu. „Märkimisväärne on ka EBRD ja Luminori investeeringu maht, mis lisaks keskuse ülesehitamisele panustab ka Eesti majanduse konkurentsivõimesse ning toetab riigi keskkonnasõbralikku ja säästvat arengut.”

Porto Franco projekti kontseptsioon hõlmab mitmete moodsaimate energia- ja veetõhusate tehnoloogiate kasutamist ning jäätmete ja saaste tekke vähendamist, mh rakendatakse kliimamuutustele vastupidavaid tehnikaid, millega leevendatakse sellele piirkonnale ja eelkõige Balti riikidele omaseid kliimariske.

Porto Franco kontseptsiooni on loonud Londoni arhitektuuribüroo Chapman Taylor Londonist, hoonekompleksi arhitektid on Ott Kadarik ja Mihkel Tüür, peaprojekteerijaks Estkonsult OÜ. Maja projekteeritakse ja ehitatakse LEED Gold standardite järgi. Porto Franco mere ning vanalinna lähedus pakub loomingulist ning inspireerivat miljööd.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine