Täna taasavatakse Nõmme esimese elektrijaama hoone elumajana

Nõmme linnaosavanem Erki Korp ja Nõmme Kalju jalgpalliklubi president Kuno Tehva avavad täna Nõmme keskuses taastatud piirkonna esimese elektrijaamana tuntud hoone, millest nüüd saab nõmmelaste elumaja. Koos renoveeritud hoonega avatakse mälestustahvel Nõmme esimesele linnapeale Johannes Lindemannile, kes oli Kuno Tehva vanavanaisa.

Linnaosavanema Erki Korpi sõnul on Nõmme keskuses asuv põneva ja pika ajalooga hoone tehtud korda ajastutruult ning muinsuskaitse rangeid nõudeid järgides.  “Hoonega koos avame ka mälestustahvli Nõmme esimesele linnapeale Johannes Lindemannile, kelle suur teene oli Nõmme linna rohelise ilme säilitamine. Meer kehtestas omal ajal seaduse, et männimetsaga kaetud krundilt maamaksuna praktiliselt raha ei võetud ning kindlustas sellega metslinna säilimise,” ütles Korp ja lisas, et ka taastatud hoone krundil on säilinud suured ilusad männid.

19. sajandi lõpus ehitatud Raudtee 56 aadressil asuvas majas tegutses kunagi Nõmme elanikele voolu andnud Krauti jõujaam. Edasi oli hoone kasutusel raudteelaste majana, mida iseloomustavad tänaseni säilinud raudteearhitektuurile omased detailid. Esimese vabariigi ajal elas majas baltisaksa päritolu etnograaf ja kirjanik Peter Zoege von Mannteuffel, kes ühtlasi kogus ja pildistas Nõmmest suure hulga fotosid ja materjale.

Renoveerimist korraldanud Endover Kinnisvara tegevjuhi Robert Laudi sõnul oli üleeelmisest sajandist pärinev maja täielikult amortiseerunud, kuid taastamistöödel säilitati algupärased detailid ning värvi- ja ehituslahendused ning Nõmme keskus saab nüüd juurde ühe ilusa ajastutruu elumaja, mis ootab hubase kodu otsijaid.

Endover Kinnisvara poolt renoveeritud kahekorruselises, osaliselt kivi- ja osaliselt puumajas, on korteritele 800 ruutmeetrit netopinda. Ajaloolise, kuid moodsate mugavustega Nõmme Residentsid nime kandva eluhoone juurde kuuluvad parkimiskohad, panipaigad ja suletud haljastatud sisehoov koos mänguväljakuga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

84 − 74 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!