Tänasest saab tutvuda Tartu kesklinna üldplaneeringuga

Tartu19. oktoobrist kuni 19. novembrini saab raekojas asuvas infokeskuses ning Küüni-Poe tänava infostendidel tutvuda Tartu kesklinna uue üldplaneeringuga.

“Tartu kesklinna üldplaneering puudutab kõiki tartlasi ja linnavalitsusele on väga oluline, et meieni jõuaksid võimalikult paljude tartlaste, aga ka kesklinnaga kokku puutuvate organisatsioonide ja ettevõtete arvamused ning ettepanekud. Kesklinnast algavad kõik Tartu tuiksooned ja omal moel mõjutab kesklinnas toimuv kogu Tartu ja kõigi tartlaste käekäiku. Meil kõigil on suur võimalus kesklinna arendustes kaasa rääkida ja linlaste ettepanekud on väga oodatud,” ütles abilinnapea Jarno Laur.

Planeering näeb ette hoonestuse olulist tihendamist, uute töökohtade loomist linna keskusesse ja selle läbi kesklinna kui regiooni keskuse rolli tõusu. Avalikul väljapanekul oleva kesklinna planeeringu ala pindala on ligi 180 hektarit. See on jaotatud Ülejõe, Sadama, Riiamäe, Toometaguse, Uueturu ja Vanalinna ruumilisteks üksusteks. Planeeringus kirjeldatakse ja kavandatakse nende piirkondade linnaehituslikku olemust, säilitatavaid väärtusi, hoonestust, haljastust, liiklust jms.

Liikumisruumi kasutamise põhimõttena soodustatakse kesklinnas kergliikluse ja ühistranspordi eelisarendamist. Jalgratturitele luuakse kesklinnas paremad võimalused elamupiirkondadesse ja akadeemilistesse linnakutesse sõitmiseks. Avaparklate asemel eelistatakse maa-aluseid ja hoonesiseseid parklaid. Määratud on parkimismajade ja avalikult kasutatavate parkimisalade asukohad ning tänavad, kus parkimine ei ole lubatud.
Uus kergliiklussild rajatakse Põik tn sihis, mis on mõeldud Ülejõe asumi paremaks sidumiseks Sadama asumiga.

Planeeringuga on määratud puhke- ja virgestusalad ning Emajõe kasutamis- ja ehitustingimused. Kaarsilla ja Võidu silla vaheline ala kujundatakse linna keskseks jõeväljakuks ning Võidu sillast Sõpruse sillani rajatakse esinduslik Emajõe kaldapromenaad koos kaldakindlustusega. Jalakäijate sildade otstesse rajatakse jalakäijate väljakud ja platsid. Jõe kallastele Võidu silla, Raatuse tn pikenduse ja Vabaduse silla juures nähakse ette mitmete kohvikute ehitamise võimalused.

Kesklinna üldplaneeringu arvestusperiood on 20 aastat, mille jooksul peaks kavandatu ellu viidama.

Kesklinna planeeringu avaliku väljapaneku jooksul saab avaldada arvamust ja teha ettepanekuid meiliaadressil lpmko@raad.tartu.ee ja Tartu kodulehel, kus saab kesklinna üldplaneeringuga ka lähemalt tutvuda

Arvamust saavad tartlased avaldada ka kesklinna planeeringu avalikel aruteludel, mis toimuvad 22. ja 26. oktoobril kell 17 Raekoja plats 3, ruumis 303.

Tartu linnavolikogu võttis kesklinna üldplaneeringu vastu ja suunas avalikustamisele tänavu 17. septembril.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara ABC