Tartu KEKi territooriumi detailplaneeringu arhitektuurivõistlus

TartuAS Tartu KEK korraldab Tammelinnas asuvate Riia 130, 132 ja 134 kruntide detailplaneeringu arhitektuurivõistluse. Võistluse eesmärk on saada Riia 130, 132 ja 134 kinnistute ärikvartalile parim, kaasaegsete äripindade nõuetele ning arusaamadele vastav hoonestuse mahuline lahendus ja arhitektuurne kontseptsioon.

Võistlusala suurusega 39 462 m² asub Tammelinna linnaosas. Tartu linna üldplaneeringu kohaselt on Riia 132 krundi juhtfunktsioon riigikaitsemaa, Riia 130 ja Riia 134 kruntidel kahjuliku välismõjuta väike- ja äriettevotete maa. Maa-alal kehtib Riia 132 detailplaneering, mis näeb ette lähikruntide ja kogu kvartali sisese liiklusskeemi.

Säilitatakse Riia 132 asuv 5-korruseline Politsei ja Piirivalve Lõuna prefektuuri kasutuses olev büroohoone ning Riia 130 krundil olev lao- ja büroohoone. Ülejäänud hooned lammutatakse ja asemele kavandatakse kuni 8 uut ärihoonet.

Olulised märksonad on: meeldiv töö- ja ärikeskkond, linnaruumiline sobivus, atraktiivusus, head parkimis- ja juurdepääsutingimused (sõidukitele ja kergliiklejatele), realiseerimise etapiviisilisus, lahenduse ehituslik ja ekspluatatsiooniline ökonoomsus. Hoonete arhitektuur peab olema tänapäevane ja kõrgetasemeline, luues eeldused meeldiva ja mugava töö- ja ärikeskonna tekkeks.

Võistlus algas 2. juulil 2015. Võistluse kohta küsimuste esitamise viimane päev on 14. august 2015, võistlustoode esitamise tähtaeg on 17. august 2015 kell 16.00. Võistluse võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 28. augustil 2015.

Võistlusest kutsutakse osa võtma:

  1. Peeter Pere Arhitektid OÜ
  2. OÜ Tahukas
  3. Projekt O2 OÜ

Osavõtt on avatud kõigile arhitektidele, kellele on antud volitatud arhitekti kutsekvalifikatsioon kutseseaduse mõistes ning arhitektide rühmadele, kus vähemalt ühele arhitektile on antud volitatud arhitekti kvalifikatsioon kutseseaduse mõistes, samuti Eesti Arhitektide Liidu Noortekogu liikmetele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC