Tartu otsib bussijaama ümbruse planeerimisel parimaid linnaruumilisi lahendusi

Linnavalitsus kuulas eilsel istungil informatsiooni Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi arhitektuursest ideevõistlusest ning otsustas, et Turu tn 2, Soola tn 8, Soola tn 4 ja Soola tn 4a kruntide ja lähiala detailplaneeringu koostamise käigus leitakse avaliku ruumi kujunduse täpne lahendus projekteerimise etapis, arvestades võimalusel ka auhinnatud võistlustöödes pakutud lahendusi.

“Mitmes ideekonkursile laekunud töös pakuti välja L-kujulise avaliku väljaku rajamist hotell Dorpati ümber ning bussijaama ette jalakäijate hajumisruumi lisamist, samuti üle Turusilla tulevatele kergliiklejatele takistusteta kulgemistee loomist kesklinna suunas mööda Soola tänavat.

Need ideed kajastuvad ka tänases planeeringulahenduses. Lisaks leidis linnavalitsus, et võimalusel kaasatakse esiletõstetud tööde autorid ka edasisse projekteerimisprotsessi, et leida alale parim võimalik linnaruumiline lahendus,” võttis linnavalitsuse arutelu kokku abilinnapea Jarno Laur.

Detailplaneeringu algatamise otsuse kohaselt korraldas Emajõe Ärikeskus eelmisel aastal avaliku arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks oli leida bussijaamale ja selle esisele alale selgelt tajutav linnaruumiline tervik.Ideekonkursile laekus 9 võistlustööd, žürii luges võistluse kordaläinuks, kuna esitatud tööd olid kõrgetasemelised ja valik mitmekesine.

Ühte selget favoriiti ja kõiki osapooli rahuldavat lahendust polnud, mistõttu 1. preemiat välja ei antud. Teist kohta jäid jagama võistlustööd “Suhtlev ruum” (OÜ Kauss Arhitektuur) ja “Linnamootor” (Maria Freiman, Juhan Kangilaski), kolmanda koha sai “Sadama värav” (Stuudio Tallinn -Villem Tomiste).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 5 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Kinnisvara ABC