Tartus algavad võrgualasid koondava NET Spordihalli ehitustööd

NET Spordihalli arendaja ja ehitusettevõte Rand & Tuulberg allkirjastasid eile lepingu, mis tähistab Tartusse rajatava uudse lähenemisega spordikeskuse ehitustööde algust.

Kolmekorruseline spordihoone kerkib Tartu Annelinna, Ihaste tee ja Emajõe vahelisele maa-alale Väike-Anne kanali äärde. Ehitustööde lõpetamine koos kasutusloa saamisega on kavandatud 1. septembriks 2023.

„Nii ehitusloa saamise kui ehituslepingu sõlmimise protsess vastavalt linna ja ehitajaga sujus äärmiselt ladusalt, igati mõistvas vastastikkuses arusaamises ja koostöös. Kui lisada projekteerijate ja arhitektide panus, tajume selgelt, et kõik osapooled mõistavad ideed ja teed teostuseni ühtmoodi,“ sõnas legendaarse Tartu sulgpallitreeneri Mart Siliksaare mõttest tuld võtnud ja projekti vedama asunud ettevõtja Vallot Mangus.

Kui Mangus rõhutas ehitajale võimalikult detailideni kirjeldatud tellimuse olulisust, siis Rand & Tuulbergi juhatuse esimees Taivo Täht tunnustas omakorda arendaja julgust ja läbimõeldud tegevust.

„Tänane olukord ehitusturul ei ole lihtne arendajale ega ehitajale. Hea tulemus nõuab tihedat koostööd ja paindlikke lähenemisi,“ sõnas Taivo Täht. „Oleme aastakümnete jooksul ehitanud mitmeid spordirajatisi ja toetanud erinevaid spordialasid. NET Spordihalli valmimine annab Tartu spordielule kindlasti olulise täienduse.“

Kõikvõimalikud võrgualad kutsuvad! Aga mitte ainult

Nagu nimi NET Spordihall ütleb, on tegemist rajatisega, kus esiplaanil võrguga seotud sportmängud. Oma koha leiavad 12 sulgpalli- ja 6 rannavolleväljakut, samuti saab harrastada rannatennist ja -jalgpalli ning täiesti uue alana Tartus padelit. Ent vähe sellest: külalisi ootavad muuhulgas ka 15 m kõrgune ronimissein, jõu- ja rühmatreeningute saalid ning lasteala.

„Soovime, et meie juurest leiaks tegevust nii suuremad kui väiksemad, nii isad kui emad, nii perega kui üksi tulles, nii tippsportlased kui asjaarmastajad. Et avardada kohalike inimeste vaba aja veetmise võimalusi, peame pakkuma võimalikult multifunktsionaalset teenuspaketti,“ selgitas Vallot Mangus.

Pilkupüüdva ja valgusküllase ehitise loomisel on tema sõnul muuhulgas eraldi tähelepanu pööratud kvaliteetsete olmetingimuste pakkumisele. Samuti rõhusid arendaja, arhitekt (Kamp Arhitektid) ja projekteerija (Tari) keskkonnasõbralikkusele ja energiatõhususele.

Et ülalpidamiskulud püsiks võimalikult madalad, paigaldatakse hoonesse soojustagastusega ventilatsioon, energiasäästlik valgustus ja katusele päikesepaneelid. “Vaimusilmas näeme, et rajatav hoone annab positiivse tõuke terve piirkonna arengule ja leiab kohalike elanike laia kasutust,” sõnas Mangus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC