Suur elamispindade turuülevaade sügis 2022

Tõnu Toompark2022. a suve lõpuks ei ole Venemaa terrorirünnak Ukrainas lõpu märke näitamas. Samuti on endiselt laineid löömas teine oluline majandust mõjutav tegur – ülikõrge inflatsioonimäär. Nende riskitegurite kõrval on mõtted üha enam sügisestel küttekuludel ehk energia kättesaadavuse ja hindade juures. Kuidas käitub selles kontekstis Eesti/Tallinna elamispindade turg?

2022. a suur sügisene elamispindade turuülevaade vaatab põgusalt peamisi makrotrende, mis annavad kinnisvaraturule ja elamispindade turule liikumise raja ette. Eraldi on vaatluse all laenuturg kui sektor, mis sageli on suuremate tõusude ja languste taustajõud.

Eraldi on vaatluse all korterite turu liikumised nii hindade kui tehingute arvu osas. Põhjalikum pilk on pööratud uute korterite sektorile kui segmendile, mis paneb paika korterituru ja elamispindade turu üldisemad suundumused, sh hindade liikumise suuna ja kiiruse.

Käsitluse all on täiendavalt üüriturg, üüripakkumiste teema ja üürihinnad ning üüriinvestorite käitumine.

Turuülevaadet käin esitlemas ettevõtetes. Vajadusel teeme esitluse Zoom’i vms rakenduse kaudu. Esitluse tellimiseks palun kontakteeru: Tõnu Toompark, +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Alternatiivina ettevõttes tehtavale turuülevaate esitlusele on võimalik osaleda 21.08.2021 veebiseminarina toimuval Kinnisvarakooli turuülevaate seminaril. Veebiseminarile registreerumine Kinnisvarakooli kodulehel.

Tallinna elamispindade turu trendid sügis 2022

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus