Suur elamispindade turuülevaade kevad-suvi 2022

Tõnu ToomparkVeel aasta alguises kardetud kinnisvaraturu riskidest on realiseerunud kõige hullem – alanud on sõda. Sõja ja kõige sellega kaasneva kõrvalt pole kuhugi kadunud ülikõrge inflatsioon, tarneahetalte kriis, energianappus, koroona… Mis toimub sellises keskkonnas Eesti/Tallinna elamispindade turul?

2022. a kevad-suvine elamispindade suur turuülevaade heidab pilgu ebakindlale makrokeskkonnale. Vaatame lähemalt, millised on arengud laenuturul, kuhu liiguvad intressimäärad ja milline on nende tegurite mõju tehingute tegemisele.

Heidame pilgu elamispindade turu tehingutele ja hindadele, lähemalt uusarenduste turule. Uurime, kas on võimalust pakkumise defitsiidile lõpu leidmiseks?

Elamispindade ostu-müügituru kõrval läheb põgus pilk üürisektorile. Vaatame, milline on olnud üüriinvestorite tehingute osakaal tehingute kogumahus ja millised võiksid selle valdkonna edasised arengud olla.

Turuülevaadet käin esitlemas ettevõtetes. Vajadusel teeme esitluse Zoom’i vms rakenduse kaudu. Esitluse tellimiseks palun kontakteeru: Tõnu Toompark, +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Alternatiivina ettevõttes tehtavale turuülevaate esitlusele on võimalik osaleda 26.05.2021 veebiseminarina toimuval Kinnisvarakooli turuülevaate seminaril. Veebiseminarile registreerumine Kinnisvarakooli kodulehel.

Tallinna elamispindade turu trendid kevad-suvi 2022

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika