Tehnoloogiaparkide koostöö alanud

Eile, 13. detsembril 2004.a. kirjutasid alla koostöölepingu Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL ja Soome kõrgtehnoloogiaklaster TECHNOPOLIS PLC.

2003. aastal Eesti riigi, Tallinna linna ja Tehnikaülikooli poolt loodud Tallinna TEHNOPOLi (http://www.tehnopol.ee/) missiooniks on eeskujuliku – nii füüsilise infrasruktuuri kui teenustevõrguga varustatud – ettevõtluskeskkonna loomine teadmispõhistele firmadele TTÜ vahetus naabruses Mustamäel. Lisaks 10-hektarilise territooriumi arendamisele ja seal tegutseva sajakonna ettevõtte äriarenduse toetamisele opereerib TEHNOPOL ka kolme Tallinna linna toel rajatud ettevõtlusinkubaatorit: Mustamäel, Lasnamäel ja Koplis.

Soome TECHNOPOLIS (http://www.technopolis.fi/) on 1982. aastasse ulatuva ajalooga börsiettevõte turuväärtusega ca 1,5 miljardit Eesti krooni, mis haldab ja arendab Põhjamaade võimsaimat teadus/tehnoloogiaparkide kompleksi Oulus ja Helsingi piirkonnas (Espoos ja Vantaas), kus paikneb 550 tehnoloogiafirmat kokku enam kui 8000 töötajaga. Lisaks jõulisele majandusarengule on TECHNOPOLISesse koondunud rahvusvaheliselt unikaalne oskusteave ja professionaalne meeskond, toetamaks kõrgtehnoloogiafirmade loomist ja kasvu mitmesuguste inkubatsiooni-, tehnoloogiasiirde-, äriarendus- jms teenuste osutamise kaudu.

Sõlmitava koostööleppe põhisisuks on teadmismahukat ettevõtlust toetavate, TECHNOPOLISe ja TEHNOPOLi poolt pakutavate teenuste vastastikune ühtlustamine ja sidumine, tehnoloogiaparkide asukasfirmade vahetusmehhanismi käivitamine, ühine turundustegevus globaalsel areenil. Kahtlemata suurendab selline koostöö tublisti Tallinna TEHNOPOLi ning selle raames tegutsevate firmade läbilöögivõimet ja atraktiivsust mitte üksnes Soomes, vaid ka mujal Euroopa Liidus ning kaugemalgi.

Täna, teisipäeval 14.detsembril kell 9.30 toimub TEHNOPOLi Mustamäe ettevõtlusinkubaatori (Mäealuse 4B) nõupidamisruumis briifing, kus saab TECHNOPOLISe ja TEHNOPOLi juhtidelt täpsemat teavet koostöökavade kohta.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC