Tondilosse on KIKi toel lammutatud 95 tuhande euro eest

Tänaseks on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetuse abil lammutatud maastikupilti reostavad lagunenud hooned Pärnumaal, Ida-Virumaal, Saaremaal ning Võrumaal. Valmis projektid said KIKilt toetust kokku 94 512 eurot.

linnas lammutati sõjaväe peal- ja allmaa garaažid ning kolm betoonestakaadi. Ida-Virumaal Maidla külas on likvideeritud kuuest hoonest koosnev laudakompleks. Pärnumaal Pärnjõe külas lammutati vana kaupluse laohooned ning Raeküla lasteaia endise katlamaja hoone ja korsten. Antslas likvideeriti vana põllumajanduslik laohoone.

“Kiita tuleb nii omavalitsusi kui aktiivseid kohalikke inimesi, kes on olnud varmad kasutama võimalust kohalikku maastikupilti reostavate vanade hoonete lammutamiseks. Kui aasta tagasi tondilosside lammutamise programmi alustasime, oli palju neid, kes ei uskunud, et huvi maastike puhastamise vastu üldse on. Praegu saab öelda, et huvi on nii suur, et programmi lõppu ei ole praegu ette näha,” ütles KIKi nõukogu esimees Keit Pentus-Rosimannus.

Kokku on KIKist rahastamisotsuse saanud 31 projekti kogusummas 1,3 miljonit eurot. Neist 5 on valmis ning 17 projekti on töös. KIKi toetatud projektide staatust ja paiknemist näeb lisatud kaardilt.

Suurimad tööd on käsil Läänemaal, kus Kiltsi külas lammutatakse ühe projekti raames sõjaväelinnakus 30 kasutusest väljalangenud militaarehitist. Viljandimaal, Paistu vallas lammutatakse seafarmi laudad koos abiehitistega ning Tartus sõjaväelennujaama hooned. Neile kolmele suurprojektile on KIK eraldanud toetust kokku ligi 350 tuhat eurot.

KIKi keskkonnaprogrammist on maastikupilti kahjustavate ja kasutusest väljalagunenud põllumajandus-, tööstus- või militaarehitiste lammutamiseks ja sellest tekkinud jäätmete käitlemiseks võimalik toetust taotleda alates 2012. aastast. Lisaks ümbruse korrastamisele aitab see propageerida ka materjalide taaskasutust.

Taotlejatele ja toetuse saajatele korraldab KIK 3. juunil samal teemal Lõuna-Eestis teabepäeva. Lisainfo teabepäeva kohta KIKi kodulehelt.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist kolmeteist aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC