Ülemiste asumisse kavandatakse äri- ja tootmishooneid

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Peterburi tee 34 ja 34b kinnistute detailplaneeringu koostamise algatamise.

Planeeritava maa-ala suurus on 3,13 ha. Detailplaneeringuga soovitakse määrata ehitusõigus ühe kuni 8-korruselise äri- ja büroohoone ning seitsme kuni 3-korruselise lao- ja tootmishoone ehitamiseks. Detailplaneeringu algatamist taotles OÜ Paeko. Detailplaneeringu taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud Linnaruumi OÜ. Algatatav detailplaneering on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga.

Peterburi tee 34 ja Peterburi tee 34b kinnistud on hoonestatud põhiliselt 1- kuni 3-korruseliste lao- ja tootmishoonetega ning 5-korruselise büroohoonega. Peterburi tee ääres kasvab kõrghaljastus ja Peterburi tee 34 kinnistu keskel paikneb kompaktne haljasala.

Kehtiva detailplaneeringu muutmise vajadus on tingitud Peterburi tee 34 kinnistu omaniku soovist kinnistut täiendavalt väärtustada ning kohandada kinnistul paiknev hoonestus turu nõudlusele vastavaks. Lisaks soovib kinnistu omanik likvideerida kinnistul asuva puurkaevu ning liituda ühisvee- ja kanalisatsiooniteenuse pakkujaga.

Planeeritav maa-ala paikneb aktiivselt arendatavas piirkonnas, kuhu on kehtestatud detailplaneeringutega ette nähtud erineva suuruse ja paigutusega hooned. Kavandatavad hooned peavad Peterburi tee äärses osas sobituma tänavaseinas paiknevate olemasolevate ja varemplaneeritud hoonetega.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldab peale algatamist detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse väljapaneku ning avaliku arutelu.

Allikas: Tallinn.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.10.2021 Üürikoolitus