Ülemiste Citys sai nurgakivi ajaloolise väärtusega parkimismaja

Ülemiste City - Targa Äri LinnÜlemiste Citys sai nurgakivi linnaku esimene parkimismaja. 50-ndatest pärit telliskivifassaad, mille sisse uus parkimismaja ehitatakse, on Tallinna kultuuriväärtuste ameti poolt kuulutatud väärtuslikuks hooneks. Viiekorruselises parkimismajas on pinda 7700 m² ning tulevikus jätkub seal kohti 280 autole. Hoone valmib järgmise aasta jaanuariks.

„Ülemiste Citys on saanud omaette eesmärgiks säilitada piirkonnas võimalikult palju vana arhitektuuri ning maitsekalt sobitada sinna juurde uut. Parkimismaja ei ole siinjuures erandiks,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Algselt 50. aastatel ehitatud punane telliskivihoone oli ehituslikult väga halvas seisus, kuid tema peamist väärtust, omanäolist telliskivifassaadi, oli siiski võimalik renoveerida ja säilitada. Majale ehitatakse juurde veel mitu korrust ning seda osa hakkab tulevikus katma kaasaegne metall. Usun, et sellest saab Eesti üks ilusamaid parkimismaju, mis juba esteetiliselt on omaette vaatamisväärsus.“

Hoone ajaloole viidates valati lisaks traditsioonilisele ajalehele ja rahale koos vutlariga nurgakivisse ka kaks mudelautot – 50-ndatest tuntud GAZ-21R ning 2014. aasta Euroopa Aasta Autoks valitud Peugeot 308.

“Nordecon Betoonile valmistab iga lisanduv huvitav ehitusobjekt rõõmu kui ka võistluslikku pinget. Hea, et selle parkimismaja puhul lubati vana miljööväärtusliku hoone uuendamiseks välja pakkude kaasaegne lahendus ning seeläbi toetatakse modernse klassika levikut siinses arhitektuuripildis,” lausus Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmusaar.

Gert Jostovi kinnitusel aitab parkimismaja valmimine leevendada mitmeid parkimisega seotud probleeme, mis Ülemiste Citys viimase aastaga on esile kerkinud. „Kuna linnaku töötajate arv kasvanud viimase aasta jooksul poole võrra, on see kaasa toonud ka tavalisest rohkem parkijaid. Ühtlasi tuleb meil suurte ehituste ja lammutustööde tõttu tänavatel parkimist pidevalt ringi planeerida ja see on inimestele suhteliselt ebamugav. Parkimismaja olemasolu tagab selles osas teatava stabiilsuse,“ selgitas Gert Jostov.

Aasta alguses esitletud linnaku üldise arhitektuurikavandi kohaselt plaanitakse tulevikus Ülemiste City kesksetel tänavatel viia parkimine miinimumini, tekitada juurde rohealasid ning laiendada jalakäijate tsooni. „Selle saavutamiseks soovime järjest enam suunata parkimist ümber parkimismajadesse ning linnaku äärealadele. Seega suure tõenäosusega ei jää antud parkimismaja viimaseks,“ kinnitas Jostov.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 200 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 6000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Nordecon AS (www.nordecon.com) on 1989. aastal asutatud Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid. Alates 2006. aasta maist on Nordecon noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. Kontserni kuulub lisaks emaettevõttele üle 10 tütarettevõtte. Kontserni konsolideeritud müügitulu oli 2013. majandusaastal ligi 174 miljonit eurot ja puhaskasum 4,6 miljonit eurot. Kontsern annab tööd üle 700 inimesele.

Nordecon Betoon OÜ (http://betoon.nordecon.com/) on valdavalt betoonkonstruktsioonide projekteerimisele, ehitusele ja peatöövõtule spetsialiseerunud Eesti ettevõte, mis annab tööd 160 inimesele. Nordecon Betoon kuulub Nordeconi kontserni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC