Ülemiste Citys sai valmis linnaku esimene parkimismaja

Ülemiste CityÜlemiste Citys avati täna pidulikult linnaku esimene parkimismaja. Kuuekorruselises hoones on ca 8500 m² pinda ning seal jagub kohti 281 autole. Technopolis Ülemiste AS investeeris objekti kokku 2,9 miljonit eurot.

„Parkimismaja on Ülemiste City infrastruktuuri jaoks väga oodatud ja vajalik projekt,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Kuna piirkonna töötajate arv on viimase aastaga hüppeliselt kasvanud ning septembris valmib juba uus 13-korruseline büroohoone, mis täitub uute asukatega, aitab parkimismaja valmimine parkimiskohtade nappust oluliselt leevendada. Ühtlasi toob see stabiilsust olukordades, kus vanade hoonete lammutamise või uute ehitamise tõttu on meil vaja maapinnal parkimiskorraldust ümber suunata. Usun, et parkimine muutub tänasest linnakus selgemaks ja mugavamaks.“

„Valminud parkimismaja oli Nordecon Betoonile oluliseks ja huvitavaks ehitusobjektiks mitmel põhjusel – saime miljööväärtusliku hoone uueks ehitada enda pakutud lahenduse järgi ning samuti tuli selle töö käigus teha suures mahus betoonitöid, mis on meie igapäevaseks leivaks,“ ütles Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmusaar. „Tulemus sai selline, et otsustasime Ülemiste City parkimismaja esitada ka Aasta Betoonehitise konkursile.“

Gert Jostovi sõnul ei jää täna avatud parkimismaja kindlasti Ülemiste Citys viimaseks. Tulevikus plaanitakse autoga liiklemine suunata aga linnaku välisperimeetrile, mille tulemusel muutub linnaku siseala autovabaks, roheliseks ja mugavamaks jalakäijatele.

Parkimismaja asub aadressil Valukoja tn 4C. Punase telliskivihoone, mille sisse parkimismaja on ehitatud, on Tallinna Kultuuriväärtuste Amet nimetanud „väärtuslikuks hooneks“. Tööde käigus ehitati majale juurde mitu korrust, mida katab kaasaegne metallkonstruktsioon.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 200 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 6000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Nordecon Betoon OÜ (http://betoon.nordecon.com/) on valdavalt betoonkonstruktsioonide projekteerimisele, ehitusele ja peatöövõtule spetsialiseerunud Eesti ettevõte, mis annab tööd 160 inimesele. Nordecon Betoon kuulub Nordeconi kontserni.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC