Ümber Ülemiste kavandatakse kergliiklusteed

TallinnLinnavalitsuse korralduse eelnõu kohaselt kiidetakse heaks Tallinna linna ja Rae valla ­kokkuleppe projekt, mille eesmärk on kaugemas perspektiivis rajada Ülemiste järve tervise- ja liikumisrada ja lähemas perspektiivis Vana-Tartu maantee (Jüri–Järveküla maantee) äärde kergliiklustee.

Tallinna linnas on aastate jooksul rajatud palju kergliiklusteid, kuid võrgustiku kasutustõhususe suurendamiseks ning sidususe parandamiseks tuleb rajada uusi ühendusteid.

Viimastel aastatel on suurt tähelepanu pööratud Tallinna kergliiklusteede sidumisele naabervaldade kergliiklusteedega. Selle eesmärgi täitmiseks osales Tallinna linn koos naabervaldadega välisprojektis „Harjumaa kergliiklusteede võrgustiku rajamine”, mille raames ehitati kergliiklusteid kokku 57,2 km.

Rae vallaga tegemise algatus tuli endiselt liikmelt Tõnis Kõivult ning Jüri Ennetilt. Nende osalusel otsustati 27. novembril 2014. aastal abilinnapea Kalle Klandorfi juures toimunud kohtumisel jätkata Tallinna linna ja Rae valla koostööd, et rajada ümber Ülemiste järve kulgev terviserada ja kergliiklustee Vana-Tartu maantee äärde. Nii Tallinna linnal kui ka Rae vallal on tehtud ettevalmistused selleks, et Vana-Tartu maantee kergliiklusteed saaks hakata ehitama juba 2016. aastal.

Initsiatiivi arvestades nõustus linn 9. detsembril 2014 toimunud linnapiirkonna arengustrateegia töörühma koosolekul võimalusega, et Vana-Tartu mnt kergliiklustee rajamisel Tartu maanteest kuni linnapiirini võiks üheks väljundiks olla kokkulepe, et projekteerib nimetatud kergliiklustee lõigu, kuna seda hakkavad kasutama eelkõige Rae valla elanikud, ning Tallinna linn ehitab selle valmis.

Kohtumisel otsustati, et terviseraja puhul kaalutakse erinevaid trassivariante, eriti järve lõunapoolses osas, ega valita koostöölepingus neist ühtegi konkreetset. Terviseraja puhul arvestatakse võimalikult laia kasutusvõimalusega (sh suusatamine) ning valgustuse rajamise vajadusega tulevikus.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfile antakse eelnõu kohaselt volitus Tallinna linna nimel koostöökokkulepe Rae vallaga allkirjastada.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC