Välismaalased ostavad Eestimaad võileivahinnaga kokku

“Eesti maamajade vastu on viimasel ajal suurt huvi tundnud ka norralased, sakslased, prantslased jt,” ütleb Pindi Kinnisvara juhataja Peep Sooman, kelle sõnul läheb kaubaks ka põllumaa.

Alates 1. maist kaovad seni välismaalastele kehtinud põllumajandus- ja metsamaa müügipiirangud ning põllumehed, kinnisvaraeksperdid ja poliitikud leiavad üksmeelselt, et muulased võivad hakata meie odavat maad hulgi ostma, vahendab Pealinn.

Kinnisvara ostutehingute huvilistest on praegu kuni viiendik välismaalased, ning nende huvi kasvab. “Lisaks soomlastele, kes tavatsevad siia kinnisvara soetada, on Eesti maamajade vastu viimasel ajal suurt huvi tundnud ka norralased, sakslased, prantslased jt. Näiteks meie Pärnu büroos tehti mullu iga viies kinnisvara müügitehing välismaalasega,” rääkis Sooman. “Esindame väga palju välismaalasi ja oleme aidanud neil ka põllumaad osta, aga eraldi arvestust me selle kohta ei pea.”

Eesti põllumajandus- ja metsamaa keskmine hind on teiste Euroopa riikide hindadega võrreldes enamasti oluliselt madalam. Eestis on see 1000-2000 eurot (15 000-30 000 krooni) hektari eest ehk viis korda madalam kui näiteks Poolas.

Ka on meie inimeste ostujõud oluliselt väiksem, sest siinse keskmise kuupalgaga saab osta Eestis alla hektari põllumaad. Soomlane või rootslane saaks aga oma keskmise kuupalgaga Eestis osta neli hektarit põldu.

Kinnisvaraekspert Tõnu Toompark avaldas arvamust, et eraisikute osa Eesti põllu- ja metsamaa ostjate seas jääb tagasihoidlikuks. “Eraisikuid võib tulla sadakond, kõige suuremateks ostjateks kujunevad tõenäoliselt firmad, kes tahavad siin põllumajandustootmisse investeerida,» ütles ta. “Ostetud maatükki keegi ju siit ära viia ei saa ja sellele lihtsalt aeda ümber ehitada pole ka mõtet. Kuigi kindlasti tuleb ka spekulante, kes püüavad maad odavalt kokku osta, et seda hiljem kallilt müüa.”

http://majandus.delfi.ee/news/kinnisvara/valismaalased-ostavad-eestimaad-voileivahinnaga-kokku.d?id=39429439

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 5 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

29.09.2021 Kinnisvaraturu ülevaade 2021 III kvartal