Välismaalased ostavad Eestimaad võileivahinnaga kokku

“Eesti maamajade vastu on viimasel ajal suurt huvi tundnud ka norralased, sakslased, prantslased jt,” ütleb Pindi juhataja Peep Sooman, kelle sõnul läheb kaubaks ka põllumaa.

Alates 1. maist kaovad seni välismaalastele kehtinud põllumajandus- ja müügipiirangud ning põllumehed, kinnisvaraeksperdid ja poliitikud leiavad üksmeelselt, et muulased võivad hakata meie odavat maad hulgi ostma, vahendab Pealinn.

ostutehingute huvilistest on praegu kuni viiendik välismaalased, ning nende huvi kasvab. “Lisaks soomlastele, kes tavatsevad siia kinnisvara soetada, on Eesti maamajade vastu viimasel ajal suurt huvi tundnud ka norralased, sakslased, prantslased jt. Näiteks meie büroos tehti mullu iga viies kinnisvara müügitehing välismaalasega,” rääkis Sooman. “Esindame väga palju välismaalasi ja oleme aidanud neil ka põllumaad osta, aga eraldi arvestust me selle kohta ei pea.”

Eesti põllumajandus- ja keskmine hind on teiste riikide hindadega võrreldes enamasti oluliselt madalam. Eestis on see 1000-2000 eurot (15 000-30 000 krooni) hektari eest ehk viis korda madalam kui näiteks Poolas.

Ka on meie inimeste ostujõud oluliselt väiksem, sest siinse keskmise kuupalgaga saab osta Eestis alla hektari põllumaad. Soomlane või rootslane saaks aga oma keskmise kuupalgaga Eestis osta neli hektarit põldu.

Tõnu Toompark avaldas arvamust, et eraisikute osa Eesti põllu- ja ostjate seas jääb tagasihoidlikuks. “Eraisikuid võib tulla sadakond, kõige suuremateks ostjateks kujunevad tõenäoliselt firmad, kes tahavad siin põllumajandustootmisse investeerida,» ütles ta. “Ostetud maatükki keegi ju siit ära viia ei saa ja sellele lihtsalt aeda ümber ehitada pole ka mõtet. Kuigi kindlasti tuleb ka spekulante, kes püüavad maad odavalt kokku osta, et seda hiljem kallilt müüa.”

http://majandus.delfi.ee/news//valismaalased-ostavad-eestimaad-voileivahinnaga-kokku.d?id=39429439

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC