Võru politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

Riigi KinnisvaraVõrus asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta suvel valmivale ja ligi 4,5 miljonit eurot maksma minevale politsei ja pääste ühishoone.

Riigi Kinnisvara ASi tellimusel rajab YIT Ehitus AS Räpina maantee 20a/20b kinnistule siseturvalisuse asutuste hoonekompleksi, mis koosneb kesksest kuni 3-korruselisest hoonest, kuhu tulevad Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti tööruumid ja garaažid, Kodakondsus- ja migratsiooniosakonna bürooruumid koos teenindussaaliga ning arestimaja ja kainestusmaja. Samuti rajatakse kinnistule päästetööde õppetorn, sõidukite varjualune koos asitõendite hoidlaga ning parkla koos elektriautode laadimispunktidega.

Siseministeeriumi asekantsleri Riho Kupparti kinnitusel aitab uus hoone regioonis paremini tagada nii politsei kui päästeteenuse kättesaadavust ning muuta ametnike töömugavamaks ning tõhusamaks. „Võrru rajatav politsei ja pääste ühishoone tõstab piirkonna turvalisust veelgi ja teeb abi inimestele kättesaadavamaks. Samas aitab uus maja hoida töötajate kõrget motivatsiooni, teeb töö mugavamaks ning võimaldab ka näiteks tehnikat paremates tingimustes hoida ja odavamalt hooldada. Uued ehitised on riigi investeeringutest ühed kallimad, kuid hea töökeskkond on tulemusliku töö peamine eeldus,“ selgitas Kuppart.

„On hea meel, et päästjad saavad paremad töö- ja olmetingimused. Hea töökeskkond ja usaldusväärsed töökaaslased aitavad anda päästjatel endast parima inimeste kaitsmisel,“ kinnitas Päästeametis Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos.

Riigi Kinnisvara ASi eesmärgiks on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoonete kompleks, mis oleks Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti funktsioonidest tulenevaks tööks igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises vastupidav ja kaua kestev ning mille ülalpidamise kulud oleks madalad. „Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel,“ märkis Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Ehitustööde esimeses etapis lammutati osaliselt olemasolev hoone Räpina maantee 20a kinnistul ning seejärel alustati allesjääva hooneosa rekonstrueerimisega ja juurdeehitise rajamisega.

YIT Ehituse juhatuse liikme ehitusdirektori Toomas Rappi sõnul teeb ehitajale töö huvitavaks arhitektuuriliselt seotud vana osa ja uue osa juurdeehitamine. „Ehitame kaasaegsete tehnosüsteemidega hoonekompleksi päästeametil õppetornist ja õppeväljakust kuni kainestusmajani. Multifunktsionaalse mitmele riigiametile planeeritud hoonekompleksi ehitamine on põnevaks väljakutseks ehitajale ning toimub osapoolte tihedas koostöös“, lisas Toomas Rapp.

Ühishoone suuruseks on kavandatud 4 573 ruutmeetrit ning selles on arvestatud töökohti ligikaudu 125 inimesele. Arestimajas ja kainestusmajas saab olema 32 kohta kinnipeetavatele.

Hoonestuse on projekteerinud Resand AS.

Nurgakivi asetasid rajatavale hoonele ühiselt kohale Siseministeeriumi asekantsler Riho Kuppart, Politsei- ja Piirivalveameti Lõuna prefektuuri prefekt Tarmo Kohv, Päästeameti Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos, Võru maavanem Andres Kõiv, Võru linnapea Anti Allas, Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit ja YIT Ehitus ASi juhatuse liige Toomas Rapp.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC