Riigi Kinnisvara: Sillamäe PPA ja Pääste ühishoones peeti täna sarikapidu

Riigi Kinnisvara / RKASTäna peeti sarikapidu Sillamäe PPA ja Päästeameti ühishoones, millega tähistati hoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Sarikapärga käisid alla toomas ning ehitajatele tänu ütlemas Riigi Kinnisvara, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet ning ehitaja (ühispakkujad Dreibau, Arens Ehitustööd, Betoteam ja Pro Ehitus).

Hoone saab valmis septembris 2020 ning asub Sillamäel I. Pavlovi tänaval, mis on üks peamisi ühendusi kesklinna ja mereääre vahel. Sillamäe ühishoone töötingimuste ja -keskkonna kaasajastamiseks ehitatavasse ühishoonesse kolivad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet ning Viru Vangla Kriminaalhoolduse osakond. Hoone on planeeritud kahekorruselisena ning suletud netopindala ca 1400 m2.

Riigi Kinnisvara projektijuht Kristjan Kukk sõnas, et selliste suurte projektide puhul kehtib hea soovitus teha hetkelisi mõttepause. “Peatu hetkeks ja mõtle ning kõik edasine saab juba selgemaks ja paljud probleemid leiavad lahenduse,“ tõdes Kukk. „Sillamäe ühishoone kui kaasaegne, pilkupüüdev ja energiatõhus hoone loob töökeskkonna, kus on ideaalne võimalus nii Päästeametil ning Politsei- ja Piirivalveametil arendada ühist koostööd ning viia see veelgi paremale tasemele,“ lisas Kristjan Kukk.

Sillamäe Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone projekti arhitektideks on Joel Kopli, Koit Ojaliiv ja Juhan Rohtla. Ehitustööde projekteerimise leping sõlmiti arhitektuuribürooga Kuu veebruaris 2018. Projekti kogueelarve on ca 4 miljonit eurot.

„Mul on siiralt hea meel, et need inimesed, kes saadavad korda sadu heategusid ja kelle kiire ning asjatundlik tegutsemine likvideerib sadu ohukoldeid, saavad just Sillamäele väga head töötingimused. Usun, et tänu uutele tingimustele tõuseb nii politsei- kui ka päästeteenuse kvaliteet veelgi ja selletõttu saame kohalikele inimestele pakkuda üha turvalisemat elukeskkonda,“ ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Ehitustööde hankel kuulutati edukaks ühispakkujad OÜ Dreibau, OÜ Arens Ehitustööd, OÜ Betoteam ja OÜ Pro Ehitus. Omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS. I. Pavlovi tänava äärses tiivas paikevad esimesel korrusel õppeklass, mille taga on päästeautode garaaž koos abiruumidega. Teisel korrusel on meeskonnaruumid ning töötajate riietusruumid, jõusaal ja tehnilised ruumid.

Päästeameti Ida Päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo juhataja Marti Siim tõdes, et sisejulgeoleku ühishoone on kindlasti oluline objekt ühes linnas. „Päästeameti jaoks on väga oluline inimene, meie töötaja, töötajate vaimne ja füüsiline tervis. Kaasaegne töökeskkond, paremad puhke-, õppimis- ja sportimistingimused aitavad alati kaasa, et töötajad tunneksid ennast hästi. Virumaal on väga palju politsei ja pääste ühishooneid. Me saame kindlalt väita, et ühishooned on kahe asutuse vahelise koostöö suurendamise kaasaaitajaks. Päästeamet, Ida päästekeskus ja Sillamäe päästekomando ootavad väga selle uue hoone valmimist,“ lisas Siim.

Riigi Kinnisvaral on koostöös Siseministeeriumi, PPA ja Päästeametiga töös lisaks Sillamäe Pääste ja Politsei ühishoonele ka Pärnu sisejulgeoleku ühishoone ning Nõmme päästehoone. Valmis oleme koostöös saanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas.

Sillamäe ühishoone kunstikonkursile esitati 17 kavandit, mille hulgast valiti võitjaks Urmas Viigi installatsiooni „Mustikas“.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika