1Partner: Äripindade allahindlused said selleks korraks läbi

1Partner1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul omanikud enam kaubandus- ja kontoripindadele koroonaga seotud allahindlusi ei tee ning ka ärihaide poolt oodatud soodusmüügid jäid tulemata.

Kirill Viguli sõnul kehtib kevadine allahindlus ärikinnisvarale veel vaid erandjuhtudel. “Näiteks kui soodustus oli lepitud aasta lõpuni või tegemist on pinnaga, kuhu on väga raske uut üürnikku leida. Suurte kaubanduskeskuste parklad on autosid täis, vabu müügipindasid pole ning omanikel pole vajadust hinda alla lasta,” ütles Vigul.

“Kuigi Tallinna kerkib praegugi rida uusi ärimaju, näiteks Veerenni tänava ja Järvevana tee vahelisele alale, Ülemiste City-sse, Maakri tänavale ning ka Porto Franco, siis uutele äripindadele hinnaalandust pigem ei pakuta,” rääkis Vigul.

“Hind on oluline, aga uute majade puhul loevad palju ka teised tegurid – asukoht, kvaliteet, ja kindlasti ka arendaja paindlikus. Isegi kui uusi üürnikke on senisest raskem leida, siis suured arendajad pigem ootavad kui annavad midagi poolmuidu käest,” lisas Vigul.

1Partner Kommertskinnisvara juhi sõnul pole äripindade omanike peamine mure mitte raha puudus turul, vaid rentnike madal riskijulgus. “Paljud ettevõtjad lükkasid otsused järgmiseks kevadeks edasi, et näha, mis maailmast saab,” lisas Vigul.

“Kui pool aastat tagasi ootasid päris paljud haid, et tuleb pankrottide laine ja saab poole hinnaga, siis seda ei juhtunud. Head asjad maksavad praegu sama palju kui enne. Näiteks panime eelmisel nädalal müüki koroona-eelse, ligi miljonilise hinnaga äripinna Peterburi tee ääres. Ja juba järgmisel päeval oli sellele viis huvilist,” sõnas Vigul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest