1Partner: Detsembris purustati Tallinna korterite uus hinnarekord

1PartnerAasta viimasel kuul toimus Tallinna korteriturul märkimisväärne hinnahüpe – novembriga võrreldes kasvas pealinna korteri keskmine ruutmeetri hind seitse protsenti 2264 euroni, mis on ajaloo kõrgeim tase, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.
1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul tundub esmapilgul kummaline, et on ühelt poolt kriisis ja teisest küljest buumib. „Tegelikult pole Lätis-Leedus ega üldiselt maailmas kuskil kinnisvaraturg märkimisväärselt langenud. Börsid buumivad, inimestel on tegelikult raha käes küll. Siiani on reaalselt rahaliselt kannatanud vaid üksikud sektorid, mille töötajad olid ka enne kriisi pigem madalama sissetuleku ning väiksema mõjuga kinnisvaraturule,“ analüüsis Vahter.
Aastataguse ajaga võrreldes tehti tänavu detsembris Tallinna korteritega 13 protsenti rohkem tehinguid. „Kui inimesed tahavad psühholoogiliselt tavaliselt uue uueks aastaks kätte saada ja jaanuar on juba rahulikum, siis tänavu see tendents võimendus. Paljud inimesed soovisid tehingud enne võimalikku uut elu seismapanekut ära teha,“ kommenteeris Vahter.
„Kui majandusanalüütikute üldisel hinnangul tuleb järgmine aasta Eesti majandusele kerge plussmärgiga, siis võib sama oodata ka kinnisvaraturule. Aga uute korterite valik jääb pigem väiksemaks, sest osad arendajad tõmbasid kevadel pidurit ja on siiani äraootaval seisukohal,“ lisas Vahter.
Detsembris müüdi Tallinnas 949 korterit, mis on neli protsenti vähem kui novembris, kuid 13 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Korterite keskmine ruutmeetri hind tõusis kuu lõikes seitse ning mullu detsembriga võrreldes viis protsenti. Detsembris müüdi kalleim 980 000 euroga.
Detsembris müüdi Tallinnas 41 hoonestatud kinnistut, mis on kaheksa võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 925 000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi 12 krunti, mis on novembriga võrreldes kahe võrra vähem. Kalleim krunt maksis 325 000 eurot.
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest